DEAC–MAC HKB Újbuda 3-7

Schlekmann Márkék a Tüskecsarnokban elért hosszabbításos sikerük után idegenben magabiztosabban verték a debrecenieket.

A DEAC-nál Jakabfy és Almási hiányzott az előző mérkőzéshez képest, míg az újbudaiaknál Pápa nem kapott lehetőséget. A MAC HKB már 20. másodperc után megszerezte a vezetést, miután a tavaly még a debrecenieknél játszó Izacky keresztpasszát az üresen érkező Kreisz belőtte Anteknek. A harmad végén is született egy fővárosi gól, Garát lövése Tóth Richárdról pattant a kapuba. A 34. percben Gooch egy remek passzból megindult, Antek elsőre még védett, de a duplázással szemben tehetetlen volt, 0-3. Még a második szünet előtt megszületett az újabb MAC HKB-gól, Izacky talált be emberelőnyben korábbi klubjának. A harmadik harmad elején Molnár és Djumic meglépett 2 az 1 ellen, utóbbi fejezte be sikerrel a támadást, aztán pontosan 1 perccel később Macaulay érkezett jó ütemben a debreceni kapu elé, 0-6. A felvonás közepén Molnár emberhátrányban növelte az újbudaiak előnyét, aztán az 53. percben Kloz belőtte a DEAC becsületgólját. A végjátékban Sági megszerezte a debreceniek 2. találatát egy centerezés után, majd Spirko is beköszönt Bálizsnak, 3-7.

A MAC HKB négy mérkőzést követően is veretlen, legközelebb szombaton játszik a Titánok otthonában. A DEAC szintén Székesfehérváron játszik legközelebb, Bertáék kedden utaznak az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba.

debmac

fotó: DEAC

Csak az utolsó 10 percben kezdtünk el játszani

Mestermérleg a DEAC–MAC HKB Újbuda összecsapást követően.

David Musial vezetőedző, DEAC: “Nem volt jó mérkőzés számunkra, csak az utolsó 10 percben kezdtünk el játszani. Sajnos a mérkőzés előtt megbeszélteket nem tudtuk megvalósítani. Rosszul kezdtük a szezont, javítanunk kell ezen, dolgozni fogunk, hogy a folytatás jobb legyen. Sorozatban jönnek most a mérkőzések, jobbnak kell lennünk.”

Kangyal Balázs vezetőedző, MAC HKB Újbuda: “Két oldalról értékelném a mérkőzést, először is nem gondolom, hogy az eredmény hűen tükrözi a két csapat közötti különbséget, sőt nem hiszem, hogy egyáltalán különbség volt a két csapat között. Az alapot megadta, hogy volt egy egészen elképesztő kapusteljesítmény mögöttünk. Kimondottan sokat dolgozva, okosan játszottunk, a helyzeteinket jól értékesítettük, lőttünk gólokat emberelőnyből, de hibák azért voltak. Az öltözőből azért késtem egy kicsit, mert kevés edző van, aki 7-3-as győzelemnél büntetést mér ki a játékosaira, de azért az utolsó pár perc miatt ez szükségeltetett. Amúgy persze gratuláltam nekik, mert nyerni mindig nagyon jó dolog, ha nagyon jó csapat az ellenfél és főleg akkor, ha kiélezett meccseket játszunk, amilyen ez is volt.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 378 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Kedves, Vincze.
Antek: 84,1% (Gönczi)
Bálizs: 94,5% (Farkas)