FTC-Telekom–UTE 4-1

Végig hatalmas fölényben játszott a magyar bajnok, a dominancia a harmadik harmadban eredményre vezetett.

Az első menetet gyakorlatilag végigtámadta az FTC-Telekom, Rajna Miklós több mint húsz lövést kapott, védte mindet, beleértve a legnagyobb ziccereket is, mint amilyen Nagy Gergő lehetősége volt emberhátrányban. Ehhez képest a második játékrész újpesti góllal indult, Coatta lépett meg a bal oldalon, passz helyett lőtt, a korong befért Arany mellett a rövidbe, 0-1. A zöld-fehér fölény nemhogy megmaradt, fokozódott is, az UTE hálóőre bravúrt bravúrra halmozva a 36. percig állta a sarat, ekkor McFadden bombája a kapu mögött csattant a palánkon, a lehulló pakkot Kóger találta meg a leggyorsabban, visszatette Tamminennek, a finn légiós egyenlített, 1-1. A harmadik felvonásban aztán kijött a különbség a csapatok között, főként azután, hogy a 45. percben Kulmalának sikerült begyötörnie a vezető gólt. A következőt nagyon szép Pavuk-passzból szerezte Tóth Adrián, 3-1 a 49. percben, majd az újpesti kapuslehozatal alkalmából Fowlie tette fel a pontot az i-re, 4-1-re nyert Fodor Szabolcs együttese. Jellemző adalék a mérkőzés képéhez: a kapura lövéseket a hivatalos statisztika szerint 61-16-ra nyerték a zöld-fehérek. Ezzel a tabella élmezőnye az eddigieknél is sűrűbb lett, az első és a hetedik között mindössze 3 pont a különbség.

ftcute

fotó: FTC-Telekom

A végére fel tudtuk őrölni az Újpestet

Az új Erste Liga-szezon első FTC-Telekom–UTE ragadója után Fodor Szabolcs és Virág Csaba vezetőedzők nyilatkoztak.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 1014 néző. Játékvezetők: Rencz, Rencz, Kis-király, Pálkövi.
Arany: 93,8% (Nagy K.)
Rajna: 95,1% (Márkus)