A Torpedo megállította a Dinamót

Alekszej Kudasov csapata 8 mérkőzésen át tudott hibátlan maradni az új szezonban. Igor Nyikityin pontszerzéssel tért vissza a Lokomotiv padjára.

Pénteken az Ak Barsz büntetőkkel verte az Admiralt. A háromszoros Gagarin Kupa-győztes kazanyiak megszenvedett a 12 csapatos Keleti főcsoport utolsó előtti helyén álló vlagyivosztokiakkal, csak szétlövésben tudták legyűrni a vendégeket.

A Nyeftyehimik kétgólos hátrányból egyenlített a Szpartak ellen, mindez 1 pontot ért számára. A moszkvaiak a hosszabbításban megszerezték a pluszpontot, miután Makszim Ciplakov betalált Frans Tuohimaa kapujába.

Szombaton a Barisz hosszabbításban legyűrte a Szibirt, ezzel megszakította 3 meccsen át tartó vereségszériáját. A kazahoknál Curtis Valk és Joni Ortio volt a két hős: a kanadai csatár 1+1 ponttal zárt, míg a finn kapus 26 lövést védett.

A Traktor büntetőkkel nyert Jekatyerinburgban. A rendes játékidő hajrájában esett 1-1 találat után szétlövésre került sor, ahol az ötödik párban Ryan Spooner kihagyta a rávezetését, ellenben Tomás Hyka betalált a 65 perc alatt 53 védést bemutató Vlagyimir Galkinnak, így a cseljabinszkiek elvitték a pluszpontot.

A Metallurg kapott gól nélkül verte a CSZKA-t. A magnyitogorszkiak kapujában az olimpiai bajnok Vaszilij Kosecskin 30 védéssel ért el shutoutot, míg a mezőnyjátékosok közül egyedül Mihail Pasnyin zárt 2 ponttal.

Véget ért a Dinamo Moszkva veretlenségi sorozata. A fővárosiak a szezonbeli első 8 mérkőzésüket behúzták rendes játékidőben, ám Nyizsnyij Novgorodban alulmaradtak: Pjotr Kocsetkov 35 védéssel sikerre vezette a hazaiakat.

A Jokerit legyőzte a Szocsit, ezzel kihasználta a Dinamo Moszkva botlását és átvette a vezetést a Nyugati főcsoportban. A finnek már 4-0-ra is vezettek, az oroszok az utolsó 10 percben kozmetikáztak az eredményen.

A Vityaz magabiztosan verte az Amurt, győzelmével feljött a nyugati 6. helyre. A podolszkiaknál Niko Ojamäki és Daniel Audette is 1+1 ponttal zárt.

A Szalavat Julajev hosszabbításban győzött az edzőváltáson átesett Lokomotiv otthonában. A baskírok hőse Sakari Manninen volt: a finn csatár 58:37-nél kiharcolta a hosszabbítást, amit aztán el is döntött a 28. másodpercben. A jaroszlavliak a találkozó előtti órkában jelentették be, hogy a csapattal 9 meccsen 7 pontot szerző Andrej Szkabelka helyett újra Igor Nyikityin irányíthatja a csapatot.

A Dinamo Minszk otthon tartott 1 pontot a SZKA-val szemben. A szentpéterváriak csak túlórában tudták legyűrni a fehéroroszokat, Lars Johansson 29 védéssel vezette sikerre a csapatot.