DVTK Jegesmedvék–UTE 4-3

A miskolciak a büntetőpadról visszatérő Doetzel góljával hosszabbításban legyőzték az Erdélyből veretlenül hazatért újpestieket.

A DVTK Jegesmedvéknél nem számíthattak az eltiltását töltő Szabadra, míg a fiatalok közül Farkas Olivért és Pecsétet nevezték a negyedik sorba. Az UTE védelmébe visszatért Varga, valamint Balázsi Márton Péter a szezonbeli első mérkőzését játszotta. A miskolciak a 8. percben megszerezték a vezetést, miután Walker kapu mögüli lövése bepattant a kapuba Rajna hátáról. A nyitó harmad végén egyenlítettek az újpestiek, Coatta talált be Kiss Bencének. A 25. percben Varga lövését hiába védte Kiss, Kovács Sebestyén közelről bekotorta a korongot, így már az UTE vezetett. A harmadik játékrész elején egyenlített a DVTK, Doetzel centerezésére Vojtkó érkezett jó ütemben. Az 52. percben újra Vojtkó volt a főszereplő, amikor közelről vezetéshez juttatta a miskolciakat. Nem örülhettek sokáig a hazaiak, emberhátrányba kerültek, a lila-fehér fórból Coatta egyenlített. Hosszabbítás döntött, ahol Doetzel szabálytalankodott, az UTE 4 a 3 ellen támadhatott, nem élt a lehetőséggel, majd amikor kiegészültek a miskolciak, a jégre visszatérő Doetzel belőtte a DVTK Jegesmedvék győztes gólját.

A miskolciak hosszabbításban 4-3-ra nyertek, vasárnap Dunaújvárosban lépnek jégre, míg az UTE az FTC-Telekom ellen vív rangadót.

misute-jm

fotó: Jani Martin/UTE

Megtaláltuk a módját, hogy betaláljunk a kapujába

A DVTK Jegesmedvék–UTE mérkőzés után Tokaji Viktor és Virág Csaba vezetőedzők mellett Vojtkó Mátyás is nyilatkozott.

Erste Liga, Miskolci Jégcsarnok, 2021. szept. 24., péntek.
Kiss B.: 91,4% (Duschek)
Rajna: 92,3% (Márkus)