Gyergyói HK–SC Csíkszereda 8-7

A gyergyószentmiklósiak hiába vezettek 7-3-ra, csak hosszabbításban tudták legyőzni az Erste Liga-címvédőt.

A Gyergyói HK nem nevezte Rinnét, Ruczuj mögött Demeter volt a cserekapus. A Sportklubnál Farkas és Bajko került ki a védelemből, helyettük Papp és Salló öltözhetett be. A gyergyószentmiklósiak a mérkőzés első emberelőnyéből megszerezték a vezetést, Vincze Péter húzta be közelről a korongot. Az első találatot követően paprikássá vált a hangulat a jégen. A nyitó harmad közepén kétgólosra nőtt a GYHK előnye, miután egy kihagyott fórt követően Császár szép cselek után közelről bevette Szamankov kapuját. A 14. percben szépített a Sportklub, Papp indításából Polák megindult és éles szögből meglepte fonákkal Ruczujt. Szinte azonnal jött a hazai válasz, Sylvestre állította vissza 10 másodperccel később a kétgólos differenciát. Nem sokkal később Papp úgy leütötte Szabó Krisztiánt egy testre ütés törlesztéseként, hogy a gyergyói játékos csak hordágyon hagyta el a jeget. A szeredai hátvéd két végleges kiállítást is kapott a brutális jelenetsorért.

A második húsz perc elejére áthúzódott a dupla végleges második fele, sőt Láday szabálytalanságával 5 a 3 ellen is támadhatott a GYHK, de csak kapuvasig jutott. A kimaradt gyergyói lehetőségek megbosszulták magukat, Gecse lövése irányt váltott Sofron botján, mielőtt bejutott a kapuba, 3-2-re felzárkózott a Sportklub. Négy perccel később újra 2 gól volt a különbség, Vincze Péter talált be emberelőnyben, sőt Orban közelről bekotort korongjával már 5-2-re vezetett a GYHK. Nem maradt sokáig ez az állás, Stach talált be csíki részről, aztán a harmad utolsó percében 2 az 1 ellen megléptek a gyergyóiak, Vincze Péter nem passzolt, lőtt, mesterhármasig jutott, 6-3. A harmadik felvonásban a Sportklub hajtott a felzárkózásért, a kimaradtak a lehetőségek. A 47. percben Bodo góllal büntetett egy eladott csíki korongot, aztán nem sokra rá Stach korongot szerzett és 7-4-re módosította az állást. A véghajrához közeledve Sofron megint jól helyezkedett, kiválóan ért bele Polák lövésébe. A csíki időkérés után Szkacskov lövése bejutott Ruczuj kapujába, így már csak 1 gól volt Sofronék hátránya. Szamankov lekorcsolyázott, Becze pedig egy 59:32-nél szerzett találattal kiharcolta a hosszabbítást. A túlóra hirtelen halállal ért véget: Vincze Péter korongot szerzett a kapu mögött, a szemből érkező Fejesnek passzolt, aki belőtte a GYHK 8-7-es győzelmét jelentő gólt.

A mérkőzést követően mindkét csapat magyarországi túrára indul, amit a Sportklub Debrecenben, a GYHK Újpesten kezd meg csütörtökön.

gyescc-DSC_2661

fotó: Gyergyói HK

Egy agyonvert csapatot sikerült föltámasztanunk

A Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub mérkőzésről a két vezetőedző mellett egy-egy játékos is nyilatkozott.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 980 néző. Játékvezetők: Mihai, Mihai, Magyar, Rédai.
Ruczuj: 86,5% (Demeter)
Szamankov: 82,2% (Adorján)