SC Csíkszereda–UTE 1-2

Az újpestiek a brassói hosszabbításos sikerüket követően büntetőkkel győztek Sportklub otthonában.

Mindkét csapat kevesebb játékossal szerepelt, mint egy nappal korábban: a csíkiaktól Becze, az újpestiektől Just és Varga hiányzott. A mérkőzés gyakorlatilag végig a kapusokról szólt, Adorján és Rajna egyaránt hibátlanul védett a hajráig. A sportszerű találkozón a 30. percig kellett várni az első kiállításra, a hazaiak játszhattak először fórban, de egy támadó harmadbeli szabálytalanság után 4 a 4 ellen folytatódott a meccs. Az első gól az 50. percben született meg, amikor Stach közelről bekotort egy korongot, ezzel vezetéshez juttatta a Sportklubot. Öt és fél perccel később Kiss Dániel egyenlített egy takarásból leadott lövéssel. A hosszabbítsásban a legnagyobb lehetőség Rokaly Szilárd előtt adodótt, de Rajna védte a szólót. Büntetők döntöttek, ahol az első öt párban a hazaiaktól Szkacskov és Polák talált be, míg a vendégektől Coatta és Suter volt eredményes. Végül a 9. kör zárta le a meccset: Kiss Dániel pontosan lőtt, ellenben Stach nem talált kaput.

Az UTE 2-1-re nyert, második erdélyi mérkőzését is túlórában húzta be, utazását hétfőn Gyergyószentmiklóson zárja. A Sportklub két nap múlva a DAB-ot látja vendégül.

sccute

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Erdélybe pedig nem nyerni járnak a csapatok

Mestermérleg a Csíkszeredai Sportklub–UTE rangadó után.

Magnus Sundquist vezetőedző, SC Csíkszereda: „Normál körülmények és kapusteljesítmény esetén négy-öt gólt szereztünk volna. Ellenfelünk nagyon jól játszott, rengeteg helyzetet kidolgoztak, hogy nyerjenek. Többféleképpen elveszíthetsz egy mérkőzést, akár a hozzáállás hiánya és a kemény munka árán is. Nagyon jó kapusteljesítménnyel rukkoltak elő, mi sokszor közel kerültünk a kapujukhoz, de ahhoz, hogy legyőzz egy ilyen kapust, közvetlenül előtte kell zavart keltebned. Többször is csak a kapu körül voltunk, ezért is lőttünk csak egy gólt. Nincs rossz szavam a teljesítményünkre. Sokkal érettebb csapat volt az UTE. A pénteki ellenfelünk is jól játszott, de az fiatalabb gárda. Okosan játszottak, rengeteg védőmunkát oldottak meg sikeresen a kapussal együtt, a kontrákkal pedig többször is helyzetbe kerültek.”

Virág Csaba vezetőedző, UTE: „Sok hiányzónk van, Erdélybe pedig nem nyerni járnak a csapatok. Tudtuk, hogy extra kapusteljesítmény kell a győzelemhez, ez pedig még az extránál is extrább volt. Rajna Miklós nagyon komoly tartást adott nekünk, de mindenki nagyon odatette magát. Karaktert mutattunk, mert hátrányból visszajöttünk, illetve a büntetőknél is mínusz kettőről kapaszkodtunk fel. Nyilván a Csíkszereda jobb csapat, de megdolgoztunk a szerencsénkért. Keményen küzdöttünk a védekező harmadban.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 850 néző. Játékvezetők: Filip.
Adorján: 92,3% (Szamankov)
Rajna: 98,0% (Márkus)
Kubát, Papp, Kosztyicin, Polák, Rokaly Sz.

Kiss Dániel érezte mindkét felső sarkot

A Csíkszeredai Sportklub–UTE rangadó összefoglalója a 9 körös büntetőpárbajjal együtt.