Gyergyói HK–Titánok 9-1

A gyergyószentmiklósiak a dunaújvárosiak után a székesfehérváriakat is magabiztosan verték.

A csapatok ugyanazokkal a sorokkal léptek jégre, mint egy nappal korábban. A Gyergyói HK már az első támadásból gólt szerzett, Orban érkezett jó ütemben egy centerezésre. A 2. percben Szigeti Ákos számára véget ért a mérkőzés, miután a Kógerrel szembeni szabálytalanságáért 5 perc+végleges fegyelmit kapott. Nem sokra rá kisbüntetéssel sújtottak egy Titánok-jégkorongozót, a 4 a 4 elleni játék során Kozma egy kék vonalas lövéssel kétgólosra növelte a GYHK előnyét. A nyitó harmad folytatásában Vincze Péter és Sárpátki is betalált a hazaiaktól. A második felvonás elején Sárpátki közelről bekotort egy emberelőnyös gólt Horváth kapujába. Akárcsak pénteken, szombaton is volt verekedés Gyergyószentmiklóson. A bunyó felzárta a Titánokat, Németh emberelőnyben 5-1-re szépített. Nem sokkal később büntetőhöz jutott a GYHK, amit Bodo gólra váltott. A középső felvonás utolsó gólját Saari szerezte kapáslövésből. A harmadik húsz perc közepén Bodo érkezett jó ütemben egy centerezésre, aztán Haaranen meglőtte első GYHK-s gólját.

A Gyergyói HK 9-1-re nyert, hétfőn az UTE-t fogadja. A Titánok Brassóban fejezik be az erdélyi túrájukat.

gyetit

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

Azt szerettük volna, hogy veszélyes csapat legyünk

A Gyergyói HK–Fehérvári Titánok mérkőzés után a két vezetőedző mellett két játékos is nyilatkozott.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 470 néző. Játékvezetők: Csomortani, Csomortani, Andre, Magyar.
Ruczuj: 93,8% (Rinne)
Horváth: 85,9% (Szeles)