SC Csíkszereda–Fehérvári Titánok 6-1

A vendégek sokáig tartották magukat az Erste Liga-címvédő otthonában, ám a végén kinyílt az olló.

A hazaiak kapujában Makszim Szamankov kezdett, a vendégekében Szeles Martin, a szeredaiak Reisz Áront védőként vetették be, a tavaly az egész szezonban mindössze 4 meccset játszó Részegh Tamás továbbra is hiányzott. A sztárigazolások közül Sofron István a héten románosított Szkacskovval és Stachhal ment, Kosztyicin pedig Péter Andorral és Péter Balázzsal. Meglepetésre a korábban a Sportklubban is megfordult Vesutkin lőtte az első gólt, a Titánok előnyét az első harmadban csak kiegyenlíteni tudták a csíkiak Stach révén. A második felvonást nagyon megnyomta a házigazda, ennek rengeteg lövés és két gól volt az eredménye – Sofron és Becze jóvoltából –, negyven perc után tehát 3-1 állt a táblán. A harmadik menet első felében Polak és Láday is betalált, 5-1, ezzel lényegében eldőlt a meccs. Rokaly Norbert is lőtt aztán még egy gólt, így alakult ki a 6-1-es végeredmény, sokáig hősiesen helytálltak a Titánok, ám a nagyobb tudás előtt az idő múlásával meg kellett hajolniuk.

scctit

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Ez a kezdet volt, meglátjuk, merre visz az út

Mestermérleg a Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok mérkőzés után.

Magnus Sundquist vezetőedző, SC Csíkszereda: “Az előszezonban játszott mérkőzésekhez képest ez teljesen más volt, emiatt egy kis időt elvitt, amíg a fiúk felvették a ritmust, de jól harcoltak és sokat dolgoztak, meg voltam elégedve. Jó 60 perc van mögöttünk, szépen hokiztunk, különösen az utolsó harmadban. A hangulatról már hallottam korábban, számítottam is a szurkolókra. Levideóztam, el is küldöm a barátaimnak Svédországba és Dániába, hogy lássák, milyen hangulat van itt. Nagyon jó ezt látni, mindig is jó közönség előtt játszani. Várom a többi meccset is, akár még több szurkolóval a hátunk mögött.”

Anatoli Bogdanov vezetőedző, Fehérvári Titánok: “Kemény meccs volt, sokan most játszották első Erste Liga-mérkőzésüket, látható a különbség, ahogyan juniorok találkoznak NHL- vagy KHL-rutinnal rendelkező ellenfelekkel. Azt gondolom, az első harmad rendben volt, jól tartottuk magunkat, és az, hogy mi lőttük az első gólt, megdobta az önbizalmunkat. A második és harmadik harmadban csak nyomoztuk a korongot, az macska-egér játék volt. Megkaptuk a leckét, most meg is kell tanulnunk, milyen ezen a szinten játszani, küzdeni a korongokért, a saját játékunkat csinálni. Az edzőknek kemény éjszakájuk lesz, mire az összes videót végignézzük, de az a jó a sportban, hogy ez nem a világ vége, jön egy új nap, kezdhetjük elölről az egészet, tiszta lappal. A fiúk az utolsó dudaszóig küzdöttek, nagyon jól blokkoltak, Szeles lenyűgözően védett. Ez még csak a kezdet volt, meglátjuk, merre visz az út.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1100 néző. Játékvezetők: Filip.
Szamankov: 92,9% (Adorján)
Szeles: 85,4% (Horváth)