MAC HKB Újbuda–DEAC 3-2

Brassóhoz hasonlóan Újbudán is hosszabbításba torkollott az egyenlő erők küzdelme.

A hazaiak kapujában Bálizs Bence állt, a harmadik bekkpárban ott volt a felkészülési mérkőzéseken már szerepeltetett 18 éves amerikai Kaden Varga is, Dóczi Zsombor és Kozma Dávid csak a negyedik sorban kapott lehetőséget. David Musial a Szuperkupa-döntőt elbukó DEAC-on két helyen változtatott, a kapuban a 18 éves Antek Tamás kezdett, míg hetedik hátvédnek Jakabfy Sámuelt nevezték.

Turcotte-lövéssel indult a mérkőzés, hamarosan azonban Molnár Bálinték vették át a kezdeményezést. Az első gólra a 12. percig kellett várni, Stevens lövése megpattant egy vendégboton, a korong Antek válla felett hullott a kapuba. A hátrányba került DEAC megpróbált magasabb hőfokon játszani, de a hazaiak védelme állta a sarat. A folytatásban lassan ismét állandósult a MAC HKB-fölény, Izacky elszaladása után magabiztosan hárított Antek. A harmad végén Gooch ülhetett ki két perce, de a debreceni speciális sorok nem tudtak nagy veszélyt kialakítani Bálizs kapuja előtt.

A második harmad elején a DEAC ismét emberelőnyben támadhatott, azonban elcserélte magát, így odalett a létszámfölény. Ami nem ment előnyben, összejött hátrányban, Dalecky lépett ki és nem hibázott, 1-1. Az egyenlítés meghozta a debreceniek kedvét, 4 perccel később Sándor Flórián remek passzából Sági Martin pókhálózta ki a felsőt, 1-2. Ezután a MAC HKB ismét emberelőnyben próbálkozhatott, sikertelenül. Dalecky közel járt második góljához, Bálizs bravúrral védett. A 36. percben egyenlítettek az újbudaiak, Dansereau középre adásába jó ütemben szúrt bele Gooch, a korong Antek lába között a kapuba került, 2-2.

A harmadik játékrész páros kiállítással indult, majd Spirko és Djumic is közel állt a vezetés megszerzéséhez. Érződött, hogy mindkét csapat a rendes játékidőben szeretné eldönteni a pontok sorsát. Antek több nagy védést is bemutatott, a legszebbet talán Varga lövésénél. A túloldalon Bálizs sem unatkozott, Berta Ákos és Molnár Dávid is megtornáztatta a rutinos kapust. A kísérletek ellenére újabb gól nem esett, következhetett a hosszabbítás, amely két percig tartott, Molnár Bálint értékesített egy kipattanót, 3-2-re nyert a MAC HKB.

Fotó: Mudra László - MAC

fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

Nem nagyon láttam még őket ilyen rosszul játszani

A MAC HKB–DEAC mérkőzést a két vezetőedző mellett a győztes gólt szerző Molnár Bálint is értékelte.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 671 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Pálkövi, Szabó.
Bálizs: 94,9% (Farkas)
Antek: 92,3% (Gönczi)
Pozsgai, Garát, Schlekmann, Gooch, Tóth R.