A Jokerit túlórában verte a Traktort

A finnek hiába vezettek 3-0-ra, csak hosszabbításban tudták megszerezni szezonbeli első győzelmüket.

Izgalmas mérkőzést vívott egymással a Jokerit és a Traktor. A meccs előtt még nyeretlen finnek az első harmadban 2-0-ra megléptek Iiro Pakarinen duplájával, sőt a második harmadban már 3-0-ra is vezettek. Az oroszok a 49. perc végére ledolgozták a hátrányukat, aztán a rendes játékidő 4-4 gólját követően hosszabbításra került sor. A túlóra másfél percig tartott, Kalle Kossila 2. találata azt jelentette, hogy a helsinkiek megszerezték idénybeli első sikerüket.

Az Amur Jevgenyij Alikin vezetésével pontot szerzett az Avangard otthonában. A habarovszkiak hosszabbításra kényszerítették a Gagarin Kupa címvédőjét, ahol a vendégek kapusa az 52. omszki lövést nem tudta védeni, de az Amur így is megszerezte első pontját.

11 gólos mérkőzésen győzött a Dinamo Riga. A Kunlun hiába vezetett a második harmad elején 3-1-re, a lettek megfordították a mérkőzést. Brandon Gormley 1+2 ponttal, Rudolf Cerveny 2 góllal emelkedett ki a rigaiaktól.

A SZKA 9-et lőtt az Admiralnak. A szentpéterváriaknál ketten dupláztak: Kirill Marcsenko mellett megszerezte pályafutása első KHL-es góljait a 16 éves szupertehetség, Matvej Micskov.

A Szpartak túlórában gyűrte le a Vityazt. A moszkvaiak 10 perc után 2-0-ra vezettek, ám a podolszkiak a későbbiekben egyenlítettek. A ráadást Emil Pettersson döntötte el, így a Szpartak 3 meccs után is hibátlan mérleggel áll a Nyugati főcsoport élén.

A CSZKA győzött Szocsiban. A vendégeknél Szergej Plotnyikov 1+2 ponttal emelkedett ki, míg Ivan Fedotov 26 lövésből 25-öt védett pályafutása első CSZKA-s mérkőzésén.