Háromgólos hátrányból fordított a Fribourg

A Trinec hiába vezetett 3-0-ra, pont nélkül maradt a továbbra is százszázalékos svájciak ellen.

Csütörtökön és pénteken játszották a CHL csoportkörének 3. fordulóját, ami lényegében a nyitó kör visszavágója volt. A Fischtown Pinguins az első két mérkőzéssel ellentétben most nem nevezte Kánya Tamást, a német csapat a székely csatár nélkül verte a harmadik harmadban lőtt gólokkal 3-0-ra a TPS-t. Az A csoport másik meccsén a Växjö Lakers elbukta százszázalékos mérlegét, miután a Sparta Praha otthonában hosszabbításban 2-1-re kikapott. A B jelű négyesben sincs már veretlen csapat: a HIFK hazai jégen 2-0-ra alulmaradt a Zürich Lionsszal szemben. A BK Mladá Boleslav továbbra is nyeretlen, a csehek egy utolsó percben kapott góllal 4-3-as vereséget szenvedtek a Frölundától.

A C csoportban a Lukko és a Mannheim került lépéselőnybe. A játéknap előtt 4 pontos finnek 3-0-ra nyertek Lausanne-ban, így a svájciak 2 pontosak maradtak. A németek magabiztosan verték a Cardiffot a 3 pontos csapatok meccsén, az Adler 7-2-re diadalmaskodott. A D kvartettben a Rögle BK másodszorra is legyőzte az EV Zugot, a svédek a rendes játékidős hazai sikerük után túlórában gyűrték le a svájciakat 2-1-re, így még mindig veretlenek, de már nem százszázalékosak. A Red Bull München újabb négygólos sikernek örülhetett a SönderjyskE ellen, ezúttal 6-2 lett a vége hazai jégen.

Az E jelű négyesben a Tappara ugyanúgy járt, mint a D-ben a Rögle: a veretlenségét megőrizte, de a hibátlan mérlegét nem. A tampereiek hosszabbításban verték 5-4-re az Eisbären Berlint, így 8 ponttal vezetik a csoportot. A másik mérkőzésen a Lugano a hazai sikere után idegenben is legyőzte a Skellefteát, a svájciak az 5-3-mal nagyot léptek a továbbjutás felé. Az F csoport az egyetlen, ahol két 9 pontos és két pont nélküli együttes van. A Fribourg-Gottéron háromgólos hátrányból fordított az Ocelári Trinec otthonában, és 4-3-ra győzött. A Leksand Pozsonyban gyűjtötte be a pontokat, a svédek 4-2-re nyertek a Slovan ellen.

Megkezdték szereplésüket az olimpiai selejtezőtornák miatt később rajtoló csapatok. A G csoportban mindannyian pontszerzéssel indítottak: a dán Rungsted 3-2-re verte büntetőkkel a Donbasszt, míg a Klagenfurt 2-1-re nyert hosszabbításban a francia Rouen ellen. A H kvartettben az ICEHL-csapatok örülhettek: a Red Bull Salzburg 6-2-re legyőzte a norvég Frisk Askert, a Bolzano pedig 3-2-re múlta felül büntetőkkel a lengyel Jastrzebie-t.