Bobkov shutouttal debütált az Ak Barszban

A Gagarin Kupa-győztes kapus hibátlan teljesítménnyel mutatkozott be új klubjában.

Az Ak Barsz lenullázta a Jokeritet. A kazanyiak kapujában az Avangardtól igazolt Igor Bobkov 22 védéssel elért shutouttal mutatkozott be, rajta kívül egy másik friss igazolás, az 1+1 ponttal debütáló kanadai csatár, Jordan Weal érdemel még említést.

Kétgólos hátrányból fordított a Lokomotiv. A Dinamo Riga hiába vezetett a 10. percben 2-0-ra Jaroszlavlban, a folytatásban a hazaiak mindegyik harmadban 1-1 gólt lőttek.

A Nyeftyehimik legyőzte a Kunlunt. A tatárok kapujában remekül debütált Frans Tuohimaa: a finn kapus 20 lövésből 19-et védett. A nyizsnyekamszki mezőnyjátékosok közül Dan Sexton és Marat Hajrullin egyaránt 1+1 ponttal zárt.

Hiába volt két új igazolás is eredményes a Szeversztalnál, alulmaradt a SZKA-val szemben. A cserepoveciektől az észt Robert Rooba és a svéd Jakob Stenqvist is betalált Alekszandr Szamonovnak, ám a szentpéterváriak eggyel több gólt lőttek. A győztes találatot Linden Vey szerezte az 55. percben. A vendégeknél is volt olyan, aki góllal mutatkozott be: Fredrik Händemark lőtte a 2. találatukat.

A Vityaz elvitte a 2 pontot a Torpedo otthonából. A podolsziaktól Miks Indrasis és Daniel Audette is 2-2 gólt lőtt, míg Miro Aaltonen 1+2 ponttal emelkedett ki, míg Ilja Jezsov 42 lövésből 39-et hárított. A Torpedóban Daniel Zaar duplázott.

Az Admiral vereséggel tért vissza a KHL-be. Az anyagi okok miatt a 2020/21-es kihagyó vlagyivosztokiak kikaptak a Szpartak otthonában, a fővárosiak új igazolásai közül a két svéd, Emil Pettersson és Tim Heed is betalált.

A Szocsi a SZKA-tól igazolt Magnus Hellberg vezetésével verte az Amurt. A svéd kapus mind a 36 habarovszki próbálkozást védte, miközben kollégája, Jevgenyij Alikin 18 lövésből 4 gólt kapott.