Kánya Tamás bemutatkozott a BL-ben

Elindult a Bajnokok Ligája-idény, a székely hokis Turkuban és Växjőben is jégre léphetett a Fischtown Pinguins mezében.

Csütörtöktől vasárnapig rendezték a Bajnokok Ligája hat csoportjának első két fordulóját. Az A jelű négyesben magyar érdekeltségű találkozó is volt: júniusban azt írtuk, Kánya Tamás a tervek szerint a Fischtown Pinguins CHL-csoportmeccsein bemutatkozhat a csapatban, és ez meg is valósult. A bremerhaveniek előbb a TPS otthonában léptek jégre, ahol 2-1-re nyertek, a finnek csak az utolsó percben tudtak szépíteni. A Pinguinsnek a svéd bajnok Växjö Lakers csarnokában kevésbé ment, 5-0-ra alulmaradtak. Kánya Turkuban és Växjőben is több mint 6 és fél perces jégidőt kapott. A csoport negyedik tagja, a Sparta Praha közel hasonló eredményekkel térhet haza, mint a németek. A csehek 2-1-re kikaptak a Lakerstől, aztán büntetőkkel 2-1-re verték a TPS-t.

A B csoportban a HIFK maradt veretlen két kört követően, a helsinkiek 3-0-ra nyertek Zürichben, majd 2-1-re hosszabbításban Mladá Boleslavban. A Frölunda felemás mérleggel térhet haza kétmeccses túrájáról: Csehországban 4-1-re győzött, viszont Svájcban hiába vezetett kétszer is, 4-2-re kikapott. A C jelű kvartett szorosan alakul, 2 mérkőzést követően mindenkinek 1-1 sikere és veresége van. Az első forduló idegenbeli győzelmeket hozott, a Lausanne túlórában verte 3-2-re a Lukkót, illetve az Adler Mannheim 5-0-ra diadalmaskodott Cardiffban. Szombaton javítottak a hazai jégen játszók, a Lukko 5-1-re verte Adlert, a Cardiff pedig 4-1-gyel küldte haza a Lausanne-t.

A D csoportban a Rögle otthon tartotta mind a 6 pontot, a svédek előbb a Zugot verték 5-3-ra, majd a München ellen úgy nyertek 4-3-ra, hogy Kasper 59:40-nél egyenlített, aztán Tambellini 59:54-nél lőtte be a győztes gólt. A SönderjyskE annak ellenére játszott, hogy a dánok olimpiai selejtezőn vettek részt. A Kontinentális Kupa győztese egyelőre pont nélkül áll: a München 5-1-re győzte le, az EV Zug 10-0-ra gázolt át rajta. Az E jelű négyesben a Tappara 6-6 gólt szerezve húzta be idegenbeli meccseit. A tampereiek 6-1-es sikernek örülhettek Berlinben, majd 6-3-asnak Luganóban. Ugyanezt a túrát a Skelleftea felemásan zárta, Svájcban 5-1-re alulmaradt, a német fővárosban 5-3-ra nyert.

Az F kvartett az egyetlen, ahol két százszázalékos és két nyeretlen csapat van két fordulót követően. A Slovan hiába vezetett 2-0-ra és 3-2-re is Leksandban, a svédek a harmadik harmadban háromszor is betaláltak, így a LIF 5-3-ra győzött. A pozsonyiak Fribourgban sem jártak több sikerrel, az első harmad végére háromgólos hátrányba kerültek, végül 5-2-re alulmaradtak. Az Trinecnek sem ment a svédek és a svájciak otthonában: az Ocelári a Fribourgtól 6-2-re, a Leksandtól 3-2-re kapott ki.

A Bajnokok Ligája csoportkörének állását itt találják. A G és a H csoportok első mérkőzéseit az olimpiai selejtezőtornák miatt szeptember 3-án játsszák.

VÁL 18:30 HUNNOR INFO