DVTK Jegesmedvék?Győri ETO HC 4-7

A miskolciak hiába egyenlítettek kétgólos hátrányból, alulmaradtak a győriekkel szemben második felkészülési mérkőzésükön.

A Jegesmedvéknél a frissen igazolt játékosok közül bemutatkozott Hyvärinen, most Kamarásit nem nevezték Tokaji Viktorék. A Győri ETO HC-ban felbukkant a győri születésű, de az előző szezonokat külföldön töltő Mesterházy Bálint. A hazaiak kapujában a 2002-ben született Gratzl kapott lehetőséget, míg a vendégeknél előbb Sági, aztán Tóth Balázs állt a vasak között. A nyitó harmad közepén Csiki jó ütemben érkezett a miskolci kapu elé, és közelről vezetéshez juttatta a vendégeket (0-1). A második játékrész elején Turbucz kiugrott, és kétgólosra növelte a zöld mezes csapat előnyét (0-2). A miskolciak első találatát Hadobás lőtte egy keresztpassz után, ám a felvonás végén Bukor ért bele remekül Nagy Márk lőtt passzába (1-3). A záró felvonás gólzáporosan indult: előbb Mattyasovszky közelről megszerezte a második Jegesmedvék-találatot, aztán két percre rá Mihalik került ziccerbe, nem hibázott (3-3), csakhogy Dézsi egy pontos lövéssel szinte azonnal újra előnyhöz juttatta a vendégeket (3-4). A harmad közepén Turbucz talált be Gratzlnak, aztán Szalma is feliratkozott a gólszerzők közé (3-6). Négy perccel a vége előtt történt még egy gólváltás, Szirányi kipattanóból, Dézsi kijátszott akció végén volt eredményes, így a Győri ETO HC 7-4-re nyert.

miseto

fotó: DVTK Jegesmedvék

A DVTK Jegesmedvék sorai: Gratzl (Kiss B.) ? Szirányi, Hyvärinen, Lövei, Miskolczi, Mattyasovszky ? Hadobás, Kiss R., Walker, Galanisz, Ritó ? Vojtkó, Farkas O., Szabad, Pecsét, Mihalik ? Farkas M., Galajda

A Győri ETO HC összeállítása: Sági (Tóth B.) ? Szlama, Kmec, Szalma, Mesterházy, Dézsi, Páterka, Odnoga, Madácsi, Vas M., Tornyai, Bödök, Bukor, Majoross, Csiki, Léránt, Schmál, Czakó, Kováts, Nagy M., Turbucz

A 2021/22-es szezon felkészülési mérkőzései:

2021. augusztus 6., péntek, 19:00: DVTK Jegesmedvék?DEAC (Miskolc) 4-3

2021. augusztus 10., kedd, 19:00: HDD Jesenice?MAC HKB Újbuda (Jesenice) 8-3

2021. augusztus 11., szerda, 12:00: Olimpija Ljubljana?MAC HKB Újbuda (Jesenice) 5-1

2021. augusztus 13., péntek, 19:00: DVTK Jegesmedvék?Győri ETO HC (Miskolc) 4-7
2021. augusztus 13., péntek, 19:15: Hydro Fehérvár AV19?Olimpia Ljubljana (Székesfehérvár, C-pálya, zárt kapu)

2021. augusztus 15., vasárnap, 18:30: DEAC?MAC HKB Újbuda (Debrecen)

2021. augusztus 19., csütörtök: HC 05 Banska Bystrica?UTE (Zólyom)

2021. augusztus 20., péntek, 19:00: HDD Jesenice?FTC-Telekom (Jesenice)
2021. augusztus 20., péntek: DVTK Jegesmedvék?? (Kassa)
2021. augusztus 20., péntek: HKM Zvolen?UTE (Zólyom)

2021. augusztus 21., szombat, 18:30: DEAC?Fehérvári Titánok (Debrecen)
2021. augusztus 21., szombat: DVTK Jegesmedvék?? (Kassa)
2021. augusztus 21., szombat: Szlovákia U20?UTE (Zólyom)

2021. augusztus 22., vasárnap: DVTK Jegesmedvék?? (Nagymihály)

2021. augusztus 26-27.: DEAC?? (Szlovákia)