A Görillaz nyerte a Worm Inline Cupot

A dunaújvárosi inline kupasorozat utolsó hétvégéjén a profik csapatai harcoltak a trófeáért.

A versengésben 7 együttes vett részt, az alapszakasz végén a Görillaz végzett az első helyen, így automatikusan a negyeddöntőbe jutott. A további párharcok során a Hokibírók és a Marczi Skate küzdelméből utóbbi került ki győztesen. A következő meccset a házigazda Worm Angels játszotta a Jégvilág Fehérvár ellen, ebből a csatából a székesfehérváriak léptek tovább az elődöntőbe. Az utolsó kiadó helyet a négy között a Pesterzsébeti Farkasok csípték el, akik legyőzték a Szombathelyi Pingvineket.

Az “alsóházi” helyosztók során a Hokibírók előbb verték a Szombathelyi Pingvineket, majd simán kikaptak a Worm Angelstől, így az újvárosiak lettek az 5.-ek, a zebrák a 6.-ak, a Pingvinek a 7.-ek.

Az első elődöntőben a Görillaz magabiztos 5-2-vel intézte el a Jégvilágot. A másik meccs parázs csatát hozott, a Pesterzsébet némi meglepetésre 3-2-vel jutott döntőbe a Marczi Skate ellenében.

A bronzéremért így a Marczi Skate és a Jégvilág Fehérvár küzdött, az érmek a Fejér megyeiek nyakába kerültek, miután 6-3-re legyőzték a fővárosiakat.

A döntő tartogatta a legnagyobb izgalmakat, a Pesterzsébet szerezte meg a vezetést, a Görillaz egyenlített, majd a vezetést is átvette (2-1), sőt kettőre növelte előnyét. 1-3 után azonban a Pesterzsébet előbb szépített, majd egyenlített. Mivel a rendes játékidőben és a hosszabbítás után maradt a 3-3, büntetők következtek. 3-3 lövése volt mindkét csapatnak, senki sem talált be. A negyedik körben a Pesterzsébet kihagyta, Stipsicz Bence a Görillaz részéről viszont belőtte, így hódította el a kupát 4-3-mal az alapszakaszgyőztes.

A diadalmas együttesben a következő jégkorongozók szerepeltek: Farkas Roland kapus; Stipsicz Bence, Sági Martin, Inglis Márton, Terbócs István, Inglis Ákos, Fekete Gergő, Németh Árpád, Papp Dániel mezőnyjátékosok.