A Tampa meccsel a Montreallal a Stanley Kupáért

Egyetlen gól döntött az Islanders elleni hetedik mérkőzésen. Andrej Vasziljevszkij történelmet írt.

A Lightning szurkolói fellélegezhettek a mérkőzés előtt: a hatodik összecsapás első cseréjében megsérült Nyikita Kucserovot játékra alkalmas állapotba hozták az orvosok, így ott lehetett az Amelie Arena jegén. A Tampa Bay óriási elánnal kezdett, azonnal a saját harmadába szorította vissza az Islanderst, és ezt a nyomást végig fenntartotta az első húsz percben. Szemjon Varlamov állandó munkában volt, de minden lövést hárított, és 15 védéssel fejezte be az etapot. Elöl eközben Barzaléknak az is problémát okozott, hogy a félpályán átvigyék a korongot, így nem volt meglepetés, hogy mindössze öt kapura lövésig jutottak. A középső harmadot a Tampa ugyanott folytatta, ahol az elsőt abbahagyta, azonnal tűz alá vonta Varlamov kapuját. A második perc legvégén emberhátrányba került a Bolts, ám ez olyannyira nem törte meg a bajnok lendületét, hogy 4 az 5 ellen szerezte meg a mérkőzés egyetlen találatát. Ryan McDonagh a sarokból három ember szorításában passzolt középre, a második hullámban érkező Yanni Gourde pedig kilőtte a bal felsőt. A Tampa ezután nem követte el azt a hibát, hogy magára húzta volna az ellenfelet. A legjobb védekezés a támadás elvét alkalmazta, azaz tovább ostromolta az Islanders kapuját, igaz, megint minden esetben Varlamov volt a végállomás. A másik oldalon eközben Andrej Vasziljevszkij felülhetett volna a kapu tetejére, volt olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor az Islandersnek 23 percig nem volt célra tartó lövése.

A játék képében az utolsó 5-6 perc hozta meg a változást. Az Islanders ekkor kezdte el pörgetni a mérkőzést, átvette az irányítást, de túl későn. A Hedman vezette védelem simán letörte a New York-iak próbálkozásait, és megőrizte a minimális különbséget. Vasziljevszkij 18 védéssel és shutouttal zárt, amivel egy különleges NHL-rekordot állított fel. Az orosz lett az NHL történetének az első kapusa, aki a rájátszás első három körében (Florida, Carolina, New York Islanders) az összes párharcot shutouttal zárta le.