Magyarország?Franciaország 3-5

A magyar női válogatott kikapott az első St. Pölten-i edzőmérkőzésén.

A magyar válogatott kapujában Németh Anikó kezdett a Franciaország elleni első felkészülési mérkőzésen. A találkozó pörgős, kiegyenlített játékkal indult, mindkét kapusnak akadt dolga az első percekben. A magyar csapat emberfórban megszerezhette volna a vezetést, ez nem sikerült, sőt a franciák megléptek 2 az 1 ellen emberhátrányban, betaláltak a magyar kapuba, 0-1. A találatot követően ellenfelünk jégkorongozott veszélyesebben, Németh Anikónak több bravúrt is be kellett mutatnia. A harmad hajrájához közeledve Szamosfalvi ugorhatott ki, nem tudott egyenlíteni, majd újabb magyar előny jött, ahol nyomtak a lányok, de eredménytelenül. A kiegészülés után 2-0-ra vezettek a franciák, Aurard zárta sikerrel a lendületes támadást.

A második felvonás elején emberhátrányba kerültünk, Franciaország élt az 5 a 4 elleni lehetőséggel: Aurard meglőtte önmaga 2., csapata 3. gólját. A második francia fórt kivédekezte Lisa Haley együttese, a kiegészülés után pedig ellenfelünk kapusa, Baldin több bravúrt is bemutatott, a legnagyobbat Seregély lövésénél kellett nyújtóznia. A meccs felénél Németh Anikónak kellett nagyokat védenie emberhátrányban. Hiába védekeztük ki a büntetést, Aurard a 35. percben mesterhármasig jutott. Másfél perccel később megszületett Magyarország szépítőgólja: Metzler talált be a franciáknak. A második szünetre 5-1-gyel vonultak a csapatok, Duvin volt eredményes ellenfelünktől. A harmadik felvonás első felében beszorítottak minket a franciák, mégis magyar gól született: az 51. percben Rónai meglőtte a 2. találatunkat. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, az utolsó előtti percben Seregély kapu mögülről eltalálta Baldin mamutját, ahonnan a kapuba került a korong.

Magyarország 5-3-ra kikapott, a két válogatott pénteken 15 órától újra együtt gyakorol St. Pöltenben.