A Vegas kiütötte az alapszakaszgyőztes Coloradót

Az NHL legfiatalabb csapata egymás után négy meccset nyerve, 0-2-ről fordítva búcsúztatta az Avalanche-t.

A Vegas a párharc hatodik mérkőzésén 6-3-ra győzött és 4-2-es összesítéssel lépett a következő fordulóba, ahol a Montreal Canadiens lesz az ellenfele. Gyors gólváltással indult a mérkőzés, hiszen Devon Toews és Nick Holden találataival már a 75. másodpercben 1-1 volt az állás. Ezután szép sorminta szerint követték egymást a gólok: a Golden Knights kétszer szerzett vezetést, az Avalanche pedig kétszer egalizált. 3-3 után néhány másodperccel a második harmad vége előtt, lélektanilag a legjobbkor jött a hazaiak újabb találata, aminek köszönhetően előnnyel várhatták a záró húsz percet. A sorminta azonban 4-3 után megszakadt: az életben maradásért küzdő vendégek görcsössé váltak, pontatlanná váltak és egyre több hibát vétettek a befejezéseknél, amit a Vegas két góllal büntetett a befejező játékrészben. A harmad közepén William Carrier duplázta meg az előnyt, majd több mint három perccel a befejezés előtt Max Pacioretty vetett véget a Colorado szezonjának. A meccs embere a 30 védéssel záró Marc-Andre Fleury volt, aki a 89. győzelmét szerezte meg a rájátszásban, amivel a Billy Smith, Ed Belfour párost megelőzve a negyedik helyre lépett.

Az NHL-playoff harmadik köre vasárnap kezdődik.