Továbbjutott a Tampa Bay és az Islanders

Mindkét gárda 4-2-es összesítéssel nyerte párharcát. A Minnesota kiharcolta a hetedik meccset a Vegas ellen.

A Tampa Bay sima 4-0-val húzta be a Florida elleni párharc hatodik mérkőzését, és ezzel a következő fordulóba lépett. A bajnokcsapat végig kontroll alatt tartotta a találkozót, és ennek köszönhetően minden harmadot megnyert. Mindhárom játékrészben egy gólt szerzett a Lightning, a végén pedig egy üres kapus találattal bebiztosította a győzelmet. Stven Stamkos és Nyikita Kucserov két pontot szerzett, Andrej Vasziljevszkij 29 védéssel ért el shutoutot. A másik oldalon eközben Spencer Knight nem remekelt. Az ötödik meccs előtt merészet húzó Joel Quenneville ismét az újonc kapust nevezte a kezdőbe, ám ő ezúttal csak 87%-kal védett. A Tampa ellenfele a következő fordulóban a Carolina vagy a Nashville lesz, a Florida pedig, amely 1996 óta vár arra, hogy párharcot nyerjen a playoffban, most sem érhetett révbe.

panthers lightning

A Minnesota 3-0-ra nyert a Vegas ellen, így a két gárda készülhet a mindent eldöntő hetedik mérkőzésre. Az XCel Energy Centerben 45 percig Cam Talbotról és Marc-Andre Fleuryről szólt minden, a két kapus hibátlanul végezte a munkáját. A hosszú gólcsendet Ryan Hartman törte meg, aki egy 2 az 1 elleni ziccert használt ki. A gól meghozta a Wild lendületét, amely rövid időn belül két újabb találattal lezárta a mérkőzést. Először az első gólnál előkészítőként szerepet vállaló Kevin Fiala duplázta meg az előnyt fórból, majd Nick Bjugstad állította be a végeredményt egy szóló után. A meccs embere a 23 védéssel és shutouttal záró Cam Talbot lett. A Vegas edzője, Peter DeBoer karrierje során hatodszor készülhet hetedik meccsre. Eddig mérlege imponáló: mind ötből ötször nyert.

A New York Islanders 5-3-ra nyert a Pittsburgh elleni hatodik mérkőzésen, és készülhet a Bostoni elleni konferencia-elődöntőre. Az életben maradásért küzdő Penguins azonnal magához ragadta a kezdeményezést, ám hiába szerezte meg a vezetést másfél perc elteltével, a válasz pillanatok alatt érkezett. Ugyanez történt 2-1 és 3-2 után is, a vendégek vezető találatára azonnal reagáltak a hazaiak. A sorminta 3-3 után szakadt meg, amikor az egyenlítő gólt követő szűk három percben két újabb gólt szerzett az Islanders. 5-3 után még hátra volt a mérkőzés fele, de Pittsburgh hiába harcolt ki hatalmas fölényt, többé nem tudta bevenni a 34 védéssel záró Ilja Szorokin ketrecét. Az Islandersben Brock Nelson és Anthony Beauvillier egyaránt három ponttal zárt.