Fleuryé és Lehneré a William M. Jennings-trófea

A Vegas kapuspárosa kapta a legkevesebb gólt az NHL idei alapszakaszában.

Az Edmonton hosszabbításban győzött Montrealban. Nagyon bekezdtek a felek, alig több mint 10 perc elteltével már két-két találatnál jártak. A folytatásban korántsem voltak ilyen hatékonyak a játékosok, mindössze egy-egy további alkalommal tudtak kapuba találni. A második játékrész közepi Leon Draisaitl-találatra a harmadik derekán Nick Suzuki válaszolt. A meccset Dominik Kahun zárta le szólóból a hirtelen halál 27. másodpercében. Az Oilersben Connor McDavid két gólpasszt adott, így már 104 pontnál jár. Csapattársa, Leon Draisaitl 15 emberelőnyös találatával és +31-es mutatójával mindkét kategóriában első. Ha ez így marad a szezon végéig, akkor a német center megismételheti Wayne Gretzky teljesítményét, aki egyedül tudott ebben a két kategóriában az első helyen végezni még az 1983/84-es szezonban 20 góllal és +78-cal.

Az Oilershez hasonlóan az Ottawa is 4-3-ra nyert a ráadásban, mégpedig a Toronto ellen. Az első harmad még csak egy találatot hozott a hazaiak révén, a másodikban viszont 10 perc alatt négy született, ennek köszönhetően a Senators egygólos előnnyel várhatta a befejező játékrészt. Ezt végigtámadta a Maple Leafs, és Auston Matthews révén bő két perccel a befejezés előtt ki is harcolta a hosszabbítást. Amely nem tartott sokáig: Josh Norris a kilencedik másodpercben eldöntötte a pluszpont sorsát. Az Ottawában Connor Brown idénybeli ötödik emberhátrányos gólját szerezte, amivel listavezető az NHL-ben.

A Vegas a saját közönsége előtt ütötte ki a San Josét 6-0-ra. A Golden Knights a játék minden elemében felülmúlta vendéglátóját: 44-19-re nyerte a kapaura lövéseket, minden harmadban kettőt vágott, Marc-Andre Fleury lehúzta a rolót. A vendégek legjobbja a karrierje során először duplázó Dylan Sikura volt. A Vegas két kapusa, Marc-Andre Fleury és Robin Lehner kapta a legkevesebb gólt (124), így a szezon végi hagyományos díjátadón ők vehetik majd át a William M. Jennings-trófeát. Lehnernek ez lesz a második ilyen elismerése, 2019-ben az Islanders tagjaként érdemelte ki a címet Thomas Greiss párjaként.

Gálázott a Colorado is, amely ugyanúgy 6-0-ra győzött, mint a Vegas. A végtelenül egyoldalú mérkőzésen J. T. Compher karrierje első mesterhármasát lőtte, Mikko Rantanen három gólpasszt adott, Philipp Grubauer 18 védéssel 7. shutoutját jegyezte, amivel befogta a listavezető Szemjon Varlamovot. A Coloradónak még egy mérkőzése van hátra. Ha ezen az összecsapáson győz a Los Angeles ellen, akkor megelőzi a Vegast, és nemcsak a Nyugati-csoport első helyét szerzi meg, hanem egybenm alapszakasz-győztes is lesz.

jt compher

A St.Louis simán 4-0-ra verte a Minnesotát. A Blues az első harmad közepén gyorsan ütött kettőt, amit a második játékrész közepén megismételt, amivel el is döntötte a mérkőzés sorsát. A befejező húsz percben érdemi játék nem nagyon folyt a jégen, amit bizonyít, hogy a statisztikusok mindössze 4-4 kapura lövést jegyezhettek fel. David Perron három pontot tett a táblára, Ville Husso 31 védéssel karrierje első shutoutját szerezte. A Wild ezzel a vereséggel a Nyugati-csoport harmadik helyén végzett, a további sorsa viszont a Coloradótol függ. Ammenyiben az Avs nyer az utolsó mérkőzésén, akkor Colorado?St.Louis és Vegas?Minnesota párharcokat rendeznek majd. Ha a denveriek nem nyernek akkor viszont Vegas?St.Louis és Colorado?Minnesota meccseket rendeznek majd.