Oroszország?Csehország 11-1

Azok után, hogy Kanada néhány napja 12-t vágott a svédeknek, az oroszok is kimutatták a fogjuk fehérjét egy nagycsapattal szemben.

Véget értek a csoportkörös küzdelmek az ifjúsági elit-világbajnokságon. A győztesek kilétét illetően nem születtek meglepetések. A svédek egy erős utolsó harmaddal simán verték a letteket 7-0-ra, míg a pontveszteség nélkül záró Kanada 5-2-re győzött Fehéroroszország ellen, Shane Wright és Mason McTavish egyaránt duplázott. A B jelű kvintett délutáni meccsén Oroszország Csehországgal mérte össze erejét, de aki rangadót várt, csalódhatott, már az első harmadban kiderült, hogy ez nem kétesélyes találkozó. Húsz perc után 3-0-ra, negyvenet követően 6-1-re vezettek az oroszok, a vége 11-1 lett. Matvej Micskov ezúttal is villogott, 3 gólja mellé odatett 1 asszisztot is, így 4 mérkőzés után 9+2-vel vezeti a kanadai táblázatot. Az esti Finnország?USA meccsnek az volt a tétje, hogy ki nyeri a csoportot. Az amerikaiak ezt ugyan már nem érhették el, ám ha rendes játékidőben nyernek, akkor előléphettek volna másodiknak az oroszok mögé. Nem jött össze, a hatvan perc 4-4-re végződött, és bár hosszabbításban Pastujovék húzták be a pluszpontot, az 5-4-gyel maradtak harmadikak, míg a finnek elsők, az oroszok másodikak lettek.