Már az 1100. gólpasszánál tart Joe Thornton

A veterán center a hetedik, aki elérte ezt a határt. A Toronto bejutott a rájátszásba, az Anaheim biztosan nem lesz ott.

A rájátszásra hajtó Vancouver fontos 2 pontot hagyott a kanadai fővárosban. A Canucks a második harmadban bukta a meccset, amikor az első 70 másodpercben kettőt kapott és háromgólos hátrányba került a Senatorsszal szemben. 0-3 után a vendégek hiába próbálkoztak a felzárkózással, a különbség a mérkőzés végégig megmaradt. A meccs embere Brady Tkachuk lett, aki egy-egy góllal, gólpasszal és bunyóval karrierje első Gordie Howe-tripláját teljesítette.

A Toronto simán győzött 4-1-re Montrealban, és ezzel matematikailag is biztosította a helyét az Északi-csoport legjobb négy csapata között. A Leafs már a kilencedik percben kettővel ment William Nylander és Auston Matthews jóvoltából, amihez Jake Muzzin csapott hozzá még egyet a második harmad elején, eldöntve a mérkőzés sorsát. Itt a gólpasszt Joe Thornton adta, aki hetedikként érte el az 1100-as határt az NHL-ben. A veterán center előtt az örökranglistán már csak Wayne Gretzky (1963), Ron Francis (1249), Mark Messier (1193), Ray Bourque (1169), Jaromír Jágr (1155) és Paul Coffey (1135) áll.

Connor McDavid minden harmadban adott egy gólpasszt, Mikko Koskinen 30 lövésből csak egyet kapott, ennyi bőven elég volt az Edmontonnak ahhoz, hogy 3-1-es sikerrel távozzon Winnipegből. A kanadai táblázatot 84 egységgel toronymagasan vezető McDavid az egész szezonban fantasztikusan játszott a Winnipeg ellen, a két csapat egymás elleni kilenc mérkőzésén mindig szerzett legalább két pontot, és összességében 22-vel (7+15) zárt.

A St. Louis kétszer is kétgólos hátrányban volt a Minnesotta otthonában, ennek ellenére a rendes játékidőben ki tudta harcolni a győzelmet, amivel véget vetett a Wild hetes győzelmi sorozatának. A Wild még negyed órával a befejezés előtt is 3-1-re vezetett, de a Blues Mike Hoffman és Jordan Kyrou góljával pillanatok alatt egalizált, majd Robert Thomas révén a győztes gólt is megszerezte a végjátékban.

Az Anaheim majdnem ugyanilyen forgatókönyv szerint verte a Los Angelest. A Ducks a második játékrészben bő három perc alatt eltüntette a kétgólos mínuszt, majd 60 másodperccel a befejezés előtt megszerezte a győztes gólt Cam Fowler jóvoltából. A Kingsben bemutatkozott a tavalyi draft 1/2-es játékosa, Quinton Byfield. A center nem vallott szégyent 18 perces játékideje alatt: négy kapura lövése volt, 12-ből 8 bulit elhozott.

Anaheim Ducks v Los Angeles Kings

Az Arizona kikapott San Joséban, így jelentős lépéshátrányba került a Minnesotát verő St. Louiszal szemben. A Coyotes már a 72. másodpercben hátrányba került, 10 perccel később pedig három volt a differencia. Phil Kessel és Johan Larsson találatai után ismét nyílt lett a mérkőzés, de Thomas Hertl egy üres kapus góllal véget vetett az Arizona reményének. A Coyotes hátránya jelenleg három pont, ráadásul három mérkőzéssel többet játszott, mint a Blues.

A Mikko Rantanen nélkül felálló Coloradónak nem sok sansza volt Vegasban, a Knights könnyedén győzött, és tízmeccsesre nyújtotta győzelmi sorozatát. A hazaiak 1-1 után lendültek bele a Max Pacioretty, Mark Stone párosnak köszönhetően, akik együttesen hat pontot tettek a táblára az 5-2-re végződött mérkőzésen. A 2007-ben draftolt Pacioretty a 809. mérkőzésen a 300. gólpasszát osztotta ki.