Draisaitl minden idők legeredményesebb németje

Az Edmonton csatára Marco Sturmot előzte meg az örökranglistán. Connor McDavid triplázott, a Carolina vereséggel is rájátszásba jutott.

Az Északi csoport negyedik helyén álló Montreal fontos két pontot szerzett az ötödik Calgary otthonában, győzelmével ugyanis hat egységre növelte előnyét közvetlen üldözőjével szemben. Gyors adok-kapokkal kezdődött a mérkőzés: Shea Weber emberelőnyös találatára Elias Lindholm válaszolt szintén fórból. A folytatásban mindkét oldalon megvoltak a ziccerek, akadt két-két létszámfölényes helyzet is, de csak egy találat született. Ezt Tyler Toffoli szerezte a második harmad végén, beállítva a 2-1-es végeredményt.

Hasonló forgatókönyv szerint zajlott az Ottawa és a Vancouver mérkőzése, ahol a fővárosi csapat győzött 2-1-re. Akárcsak Calgaryban, a Canadian Tire Centerben is volt egy gyors gólváltás, majd a mérkőzés derekán Drake Batherson megszerezte a győztes találatot a Senatorsnak. A Vancouver a vereséggel 10 pontos hátrányba került a negyedik Montrealhoz képest. Ez igen komoly különbség, ám a Vancouver egyelőre öt mérkőzéssel kevesebbet játszott, így elvben még ledolgozható, de ehhez óriási bravúrra lenne szükség.

A négy pontot szerző Evander Kane vezérletével győzött a San José az Arizona ellen 6-4-re. A hazai pályán játszó Sharks erősen kezdett, három perc elteltével már kettővel ment, majd a második harmad elejére megduplázta a különbséget. 4-0 után Karlssonéknak az is belefért, hogy a mérkőzés második felében kicsit kiengedjenek, és csak az előny megtartására törekedjenek. A Coyotes a három pontig jutó Jakob Chychrun révén próbált kapaszkodni, de egy pillanatra sem volt esélye arra, hogy győzelemmel távozzon.

A St. Louis nyert a Colorado ellen, így az Arizona botlása nyomán a két csapat helyet cserélt a táblázaton. A Blues ráadásul három mérkőzéssel kevesebbet játszott, ami óriási lépéselőnyt jelent két héttel az alapszakasz befejezése előtt. A St. Louis 4-1-es sikeréből David Perron egy góllal és két előkészítéssel, Jordan Binnington 31 védéssel vette ki a részét.

A Carolina hosszabbításban kikapott Dallasban, ám ez az egy pont is elég volt, hogy kvalifikálja magát az egyenes kieséses szakaszra. A Hurricanes először ledolgozta a kétgólos hátrányát, majd Gyenyisz Gurjanov gólja után másodszor is egyenlített Jani Hakanpää révén négy perccel a befejezés előtt. A Stars győztes találatát a kapitány Jamie Benn ütötte a hirtelen halál felénél. Az utolsó hét mérkőzéséből a hatodikat megnyerő Dallas a győzelmével maradt a Central csoport ötödik helyén, ám vesztett pontok tekintetében jobban áll a negyedik Nashville-nél, így még mindig reális az esélye a rájátszás elérésére.

carolina clinched

Ezzel együtt a Predators is nyert Juuse Saros vezetésével a Florida ellen. A Panthers az ötödik perc végén megszerezte a vezetést, de a finn hálóőr ezután lehúzta a rolót, és 39 védéssel vezette 4-1-es győzelemre a csapatát. Saros teljesítményéhez Erik Haula tudott felnőni a mezőnyjátékosok közül, aki a négy hazai találatból a harmadikat lőtte, valamint előkészítette Nick Cousins győztes gólját.

Connor McDavid lesimázta a meccset a Winnipeg ellen. Az Oilers 6-1-es győzelméhez a kapitány egy gólpasszal és karrierje kilencedik mesterhármasával járult hozzá. McDavid 46 mérkőzésen 81 pontnál jár. Az elmúlt 25 évben ilyen ütemben csak Lemieux, Jagr és Francis volt képes termelni a pontokat. Az Oilers kapitánya mellett még két játékost kell kiemelni az Edmontonból. Az egyik a pályafutása 100. gólját szerző Alex Chiasson, a másik a 488. pontját szerző Leon Draisaitl, aki máris megelőzte Marco Sturmot, és az NHL történetének legeredményesebb német játékosává lépett elő mindössze 25 évesen.

Az elmaradt mérkőzések miatt a héten a Los Angeles és az Anaheim csak egymás ellen játszik, összesen négyszer. A playoffcsatának is beillő párharc első felvonását a Kings nyerte 4-1-re Dustin Brown és Jonathan Quick vezetésével. A Kings kapusának 21 védés elég volt a győzelemhez, míg a center egy gólt lőtt és egyet előkészített.