A Minnesota is ott lesz a rájátszásban

A Wild a San José elleni győzelmével biztosította be a helyét a playoffban.

3-0-ra is vezetett a Pittsburgh a New Jersey ellen, a rájátszásról lemaradt Devils viszont megrázta magát, egy gólra zárkózott, ám az utolsó előtti másodpercben Sidney Crosby üres kapus találattal beállította a 4-2-es végeredményt. A kapitánynak ez volt a 20. gólja, már a 13. szezonjában éri el ezt a határt, ami rekord a franchise történetében. Crosbynak idén immár egészen biztosan meglesz a meccsenkénti egy pontja, amit minden idényében elért, összesen 16 alkalommal. Előkelő társaságba került, csak Wayne Gretzky és Gordie Howe tud többet felmutatni, előbbi 19, utóbbi 17 szezonban volt pont/meccs felett megszakítás nélkül.

Kemény meccset játszott a Colorado Avalanche és a St. Louis Blues. Három perc elteltével az Avs vezetett 2-0-ra, de Ryan O?Reilly duplájának, valamint Ivan Barbasov góljának köszönhetően a Blues az első szünet előtt fordított. Nathan MacKinnon a középső játékrészben előnyből egyenlített, de a záró felvonás közepén kettős hátrányba került az Avalanche, amit kihasznált a Blues, végül üres kapus találattal alakult ki az 5-3-as végeredmény. A Blues véget vetett a vendégek ötös győzelmi szériájának, de ami ennél is fontosabb, továbbra is versenyben van a rájátszásért. O?Reilly három góllal és négy ponttal fejezte be a meccset.

Két nap alatt kétszer győzte le a Calgary a Montrealt, sokat téve azért, hogy az Északi divízió negyedik helye nyitott maradjon. Az utolsó 20 percben dőlt el a pontok sorsa, ekkor a hazaiak kétszer is betaláltak, így 4-2-re győztek. Most égy pontra csökkent a Flames hátránya a Canadiensszel szemben, és ha a kovidszünetről visszatérő Vancouver jó formát fut, lehet még beleszólása az ügyek alakulásába. A Canucks hátránya 8 pont, ám 5 meccsel kevesebbet játszott, mint a Montreal.

A Torontónak nincs sok izgulni valója a rájátszással kapcsolatban, a Winnipeg elleni szombati győzelmével, immár 65 pontja van, 8-cal előzi a 2. helyen álló Jetst. Nikolaj Ehlers a 39. másodpercben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de ezzel el is lőtték a puskaporukat, innentől csak a Torontónak osztottak lapot, amely összesen négyszer mattolta ellenfele védelmét, és 4-1-re győzött. Betalált a veterán Joe Thornton is, ezzel ő a franchise történetének legidősebb góllövője közel 42 évesen.

2015. március 5. óta először hagyott ki meccset sérülés miatt Alekszandr Ovecskin, de a Washington a helyére lépő Daniel Sprong két góljának is köszönhetően 6-3-ra verte az Islanderst. Jevgenyij Kuznyecov is kitett magáért, gólt lőtt és két gólpasszt adott. 1600. meccsét játszotta Zdeno Chara, a 44 éves szlovák az ötödik hátvéd a liga történetében, aki elérte ezt a számot. ACaps visszavette a vezetést a Keleti divízióban, ahol nagyon szoros az állás, az első Washingtont és a negyedik Bostont alig 6 pont választja el.

A Központi divízióban is rangadót játszottak, az első Carolina a második Florida otthonába látogatott. A meccs hőse Mackenzie Weegar volt, aki gólt lőtt és három asszisztot s adott. A 27 éves bekk szárnyal, lendületét az sem törte meg, hogy Aaron Ekblad sérülése után oldalt váltva jobbhátvédként játszik. A Canes a harmadik harmadban 3-1-re is vezetett, innen jött fel a Panthers, az egyenlítő gólt emberhátrányban szerezte, aztán a hosszabbítás 24. másodpercében Aleksander Barkov oda sem nézve ellőtt korongja becsúszott Alex Nedeljkovic lábai között a kapuba. A találatnál pontot szerzett a 16 lövést hárító Chris Driedger kapus is, aki legutóbbi 7 meccséből csak egyet veszített el. A 4-3-as győzelemmel a Florida egy pontra megközelítette a Canest, a Tampa szorosan követi a duót a harmadik helyen.

Jonathan Bernier mindent megtett a Detroit kapujában, összesen 50 lövést fogott, de ez csak egy pontra volt elég a rájátszásra hajtó Dallas Stars ellen, amely Jamie Benn találatával hosszabbításban nyert 2-1-re. Bernier-re nagy szüksége volt csapatának, a felénél 36-3-ra vezettek a kapura lövésekben a vendégek. A szezonban csak két kapusnak sikerült ennyiszer védenie, Cam Talbot-nak és Jordan Binningtonnak.

Vendégként sem adott sok esélyt a Vegas Golden Knights az Anaheim Ducksnak, 5-1 lett a vége, Chandler Stephenson 2+1-gyel zárt. Sorozatban a 9. győzelmét aratta a Vegas, beállítva az Islanders idei rekordját. Immár nyolcadik alkalommal találkozott egymással a két csapat, és csak egyszer nyert Ducks. A Vegas 70 pontjával az első helyen áll az egész ligát tekintve.

A Minnesota Wild a San José elleni 6-3-as győzelmével ugyancsak biztos résztvevője lesz a rájátszásnak. Ismét gólt szerzett Kirill Kaprizov, az orosz sorozatban ötödször talált be, ezzel is csúcstartó lett a Wild történetében.

18 napos kihagyás után a negyedik meccsén a harmadik győzelmét szerezte a Vancouver. A vendég Ottawát az ág is húzta, a második harmadban Matt Murray-t kiállították gáncsolásért, a kapus belesérült a Jake Virtanennel való találkozásba, az előnyből gólt lőtt a Canucks. Később Alex Formenton büntetőt hagyott ki. Még így is lett volna esélye a Senatorsnak a győzelemre, hiszen Jevgenyij Dadonov az 52. percben egyenlített, ám alig két perc elteltével Tanner Pearson visszavette a vezetést, majd J. T. Miller üres kapura állította be a 4-2-es végeredményt. Ha a Murray helyére beálló Marcus Högberg is megsérült volna, akkor a csatár Artyom Anyiszimov állt volna be a kapuba, aki a legrosszabb eshetőségre felkészülve be is öltözött.

Túl sok izgalmat nem hozott az Arizona Los Angeles-i vendégjátéka, a Coyotes Darcy Kuemper 26 védésével shutouttal nyert 4-0-ra a Kings ellen. A meccs egyik legjobbja Jacob Chycrun volt, aki gólt szerzett. A 23 éves kanadai hátvédnek ez volt a 14. találata, most ő a leggólerősebb bekk a ligában. A győzelem kulcsfontosságú volt a Coyotes számára, hiszen ezzel a rájátszást érő 4. helyen áll a Nyugati divízióban, előnye egy pont a St. Louis Blueszal szemben, igaz, három meccsel előbbre tart az együttes.