A Vegas máris bejutott a rájátszásba

A Golden Knights fennállása mind a négy szezonjában véghezvitte ezt a bravúrt.

A Chicago háromgólos hátrányt ledolgozva győzött a Nashville ellen. A Predators korán hátrányba került, ez viszont nem zökkentette ki a vendégeket, akik saját játékukat játszva néggyel válaszoltak Pius Suter találatára. A vendégek háromgólos előnye még 10 perccel a befejezés előtt is megvolt, akkor viszont homokszem került a Nashville addig tökéletesen működő gépezetébe. A Blackhawks bő két perc alatt ledolgozta a különbséget, a hirtelen halálban pedig a pluszpontot is begyűjtötte a korábban két gólpasszt kiosztó Brandon Hagel révén. A két csapat idei hetedik mérkőzésén tudott először győzni a Chicago.

A sokkal jobb helyzetkihasználás döntött a Minnesota javára az Arizona ellen. Míg a Wild 23 lövésből négy gólt szerzett, addig a Coyotesnak 40 kísérletből csak egyszer sikerült bevennie a remek napot kifogó Cam Talbot kapuját. A Calder-trófea legnagyobb esélyese, Kirill Kaprizov zsinórban harmadszor volt eredményes, és megszerezte a 19. gólját, amivel megdöntötte Marian Gaborik újoncokra vonatkozó klubrekordját.

kaprizov 2

A San José hiába vezetett kétszer is Vegasban, a sokkal jobb erőkből álló Golden Knights 1-2 után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és egymás után négy gólt ütve gond nélkül behúzta a mérkőzést. A pontgyártásban ezúttal Jonathan Marchessault járt az élen, aki 2+2-vel zárta az összecsapást. Mellette Max Paciorettyt kell kiemelni, aki egymás után hatodszor volt pontszerző, és begyűjtötte a 600. pontját. A Vegas története első négy évében mindig bejutott a rájátszásba, ez korábban csak az Edmonton Oilers, New York Rangers, St. Louis Blues hármasnak sikerült.

A Montreal az egygólos különbség ellenére simán nyert Edmontonban. A Canadiens a duplázó Josh Andersonnak köszönhetően már 4-1-re vezetett, az Oilers csak ezután, az utolsó két percben tudta minimalizálni a különbséget, miután lehozta a kapusát. Az Edmonton mindhárom találatában szerepet játszott Connor McDavid, aki ezzel már 77 pontos, és 13 egységnyi előnnyel vezeti a kanadai táblázatot.