Magyarország?Fehéroroszország 2-3

Sean Simpson csapata izgalmas és szoros mérkőzést játszott A csoportos vb-re készülő ellenfelével.

Fehéroroszország kapujában ugyanúgy Sosztak kezdett, mint pénteken, míg a magyar kapuban ezúttal Hetényi kapott lehetőséget. A meccs egy gyors gólváltással indult: előbb Artyom Gyemkov juttatta közelről vezetéshez a vendégeket Lopacsuk erőszakos korongszerzése után, aztán 26 másodperccel később Hári gyönyörű cselei után a jó ütembernérkező Macaulay egyenlített. Lopacsuk kiállítását kibekkelték a fehéroroszok, aztán a pörgős nyitó játékrész végén Magyarország került hátrányba Csányi támadó harmadbeli szabálytalansága nyomán. Erdély a 4 az 5 elleni játék során megugorhatott, de nem tudott fordítani. A dudaszó előtt a gólvonalon mentett Szirányi, így 1-1-es állással vonultak szünetre a felek.

A második harmadra áthúzódott vendég fórt kivédekeztük. A mérkőzés közepén Stipsicz kiült a büntetőpadra, Hetényi vezetésével kibekkeltük a hátrányt, de a folytatásban állandósult a vendégek fölénye ? 20 perc alatt 15-ször kellett védenie a magyar kapusnak ?, a felvonás vége felé kapuvasat lőttek, viszont nem tudták újra megszerezni a vezetést.

A harmadik játékrész elején jobban játszott a magyar csapat, mint az előzőben: előbb Terbócs talált vasat, aztán Bartalis nehéz helyzetből keresztben előtte a kapu előtt a korongot. Ahogy telt az idő, egyre feszültebbek lettek a csapatok a játékmegszakítások során. A 49. percben egy bátor lövéssel megszereztük a vezetést: a támadó harmadba lendületből érkező Szirányi vert hatalmas gólt Sosztak lepkés kesztyűje mellé, 2-1. Nem sokkal később Kosztyicin és Csányi páros büntetést kapott, a 4 a 4 elleni játék legemlékezetesebb pillanata Falkovszkij cselsorozata volt, melynek végén Hetényi védett. A kiegészülések után a fehéroroszok nyomtak, fölényük emberelőnnyé érett, amit ki is használtak Sztefanovics révén, 2-2. A rendes játékidőből maradt 5 és fél percben is maradt a vendégek dominanciája, a végjátékban emberelőnybe kerültek, ezért időt kértek. A fórt másodpercek alatt gólra váltották, Belevics a bedobópont környékéről egy nagyon pontos lövéssel betalált a kapunkba, 2-3. A végén Hetényi lekorcsolyázott, majd emberelőnybe kerültünk. A 38 másodpercnyi 6 a 4 elleni lehetőség nem volt elég a hosszabbítás kiharcolásához.

Magyarország 3-2-es vereséget szenvedett, de sokkal jobban megszorongatta Fehéroroszországot, mint azt Ausztria tette pénteken.