Magyarország U19?Szlovákia U18 2-5

A szlovák ifjúsági válogatott remek emberelőnyös játékának köszönhetően győzte le a magyar együttest.

Horváth András apró módosításokat eszközölt a tegnapi sorösszetételen, a kapuban ismét Monostori Tamás kezdett. Szlovák fölénnyel indult a találkozó, Horváth Pál kiállítása nyomán emberelőnybe került a vendég együttes, ám a magyar válogatott profitált belőle: Molnár szerzett korongot a védekező harmadban, a kirontó Elias kapus után a szabadon maradó korongot Horácskó Márk lőtte az üres kapuba, 1-0. A következő emberelőnyét már kihasználta a szlovák ifjúsági válogatott, a 15. percben Repcík egyenlített közelről. Egészen a meccs feléig maradt az egál, amikor a szlovákok megrázták magukat, bő egy perc alatt három gólt is lőttek: Demek egy szép emberelőnyös figurát követően, Repcík egy emberelőnyös lövésbe beleérve, Eperjesi pedig a kék vonalról volt eredményes, 1-4. Kisvártatva szépített a magyar csapat, Csollák középre adását Schlekmann Márk tessékelte a kapuba. A 36. percben kapust cserélt a hazai együttes, Remete Gergő érkezett a vasak közé. A harmad végén Baco kapott 2+2 perces kiállítást, de nem sikerült kihasználnunk a lehetőséget. A harmadik harmadban a magyar válogatott három ízben is gyakorolhatta hátrányos védekezését, ebből kettő zárult sikeresen, az 56. percben Sykora előnyben alakította 2-5-re az állást. A hajrában egy tömegjelenet is adódott Remete kapuja előtt, a történet főszereplői Molnár és Baco voltak.

Magyarország U19-es csapata 5-2-re alulmaradt, egy hét múlva Lengyelországban játszik két mérkőzést Horváth András együttese.

Magyarország U19: Monostori (Remete) ? Csollák, Jakabfy, Horácskó, Molnár, Schlekmann ? Tornyai, Gruff, Németh, Antal, Varga ? Mayer, Fazakas, Csiszer, Ádám, Banga ? Horváth K., Károly, Horváth P., Barna.