Blackwood lenullázta a Bostont

A New Jersey kapusa 40 védéssel szerezte meg idei első shutoutját.

Sima hazai győzelem helyett izgalmas végjátékot hozott a Capitals?Rangers mérkőzés. A fővárosiak a mérkőzés közepén öt perc alatt hármat lőttek, amihez a harmadik harmad elején hozzácsaptak még egyet, így kényelmes négygólos előnnyel várták az utolsó negyed órát. A New York-iak csak ekkor, 4-0 után érkeztek meg a meccsbe, de oly módon, hogy 10 perc alatt négyszer mattolták a Washington védelmét. E négy vendéggól közé beékelődött még egy hazai találat, a Rangersnek azonban maradt 4 perce az egyenlítésre. Ez nem jött össze, a Capitals nyert, ezzel a 10. győzelmét szerezte utolsó 11 mérkőzésén.

A Detroit 24 óra alatt kétszer kapta el a Columbust: az első mérkőzés 3-1-es sikere után a Red Wings ezúttal 4-1-re győzött. A háromgólos differencia ellenére egyáltalán nem volt sima a siker, hiszen a harmadik harmad kezdetén még csak 1-1 volt az állás. Michael Rasmussen találata után szerezte meg ismét a vezetést a Detroit, ami után két üres kapus góllal tudta bebiztosítani a győzelmét.

detroit 2

Az Anaheim kétgólos hátrányából fordítva hosszabbításban tudott győzni a St. Louis csarnokában. A Blues negyed óra után kettővel ment, és úgy nézett ki, megszakítja három meccset felölelő kudarcsorozatát, valamint hatmeccses hazai nyeretlenségi szériáját. A folytatásban azonban hiába játszott fölényben a két évvel ezelőtti bajnok, nem tudta bevenni Anthony Stolarz kapuját. A 16-tal kevesebb lövést felmutató Anaheim sokkal jobban gazdálkodott a lehetőségeivel, amelyek közül hármat gólra váltott. Cam Fowler és Adam Henrique rendes játékidőben szerzett gólt, Josh Mason a ráadás második percében eldöntötte a mérkőzést.

Egyetlen gól döntött a Boston?New Jersey mérkőzésen, ezt a vendégek csatára, Kyle Palmieri lőtte a 17. percben. A meccs hőse egyértelműen a Devils kapusa, Mackenzie Blackwood volt, aki hibátlan teljesítménnyel és kereken 40 védéssel járult hozzá a győzelemhez.

A Florida nyert Dallasban, de elvesztette egyik legfontosabb játékosát, Aaron Ekbladot. A Panthers korán hátrányba került az American Airlines Centerben, ám ez nem bénította meg vendégeket, akik hárommal válaszoltak az első játékrész befejezéséig. A Stars a második és a harmadban elképesztő fölényben játszott, de hiába nyerte 27-9-re a kapura lövéseket, nem tudta bevenni Chris Driedger kapuját. A 4-1-es végeredményt Owen Tippet állította be üres kapura A Florida győzelme nem volt felhőtlen, Ekblad ugyanis nagyon súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett egy ártatlan szituációban. A hordágyon levitt bekk a Panthers egyik legfontosabb láncszeme: 32 mérkőzésen 11 gól és ugyanennyi előkészítés került a neve mellé, valamint 25 perces jégidő meccsenként, amivel magasan első a csapaton belül.

A Nashville Chicagóban szerezte meg egymás után az ötödik sikerét. A Predators a korán megszerzett kétgólos előnyét remek játékkal őrizte meg a harmadik harmad közepéig. Ekkor homokszem került a gépezetbe, amit a Hawks kihasznált, és Alex DeBrincat duplájával visszajött. A Nashville a két bekapott gól ellenére meg tudott újulni, és négy perccel később Roman Josi találatával megszerezte a győzelmet.