Liptószentmiklós?DVTK Jegesmedvék 3-5

Győzelemmel zárta az Extraliga-szezont a tabella utolsó előtti helyén végző miskolci együttes.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésére a ahhoz a Liptószentmiklóshoz látogattak a Jegesmedvék, amely az egész szezonban lefelé lógott ki a mezőnyből, és az utolsó 13 mérkőzését kivétel nélkül elvesztette úgy, hogy pontot sem szerzett. A találkozót lendületesen kezdték a vendégek, ennek köszönhetően a 4. percben Osterberg, három perccel később pedig Magosi talált be (0-2). A hazaiak mestere máris a kapuscsere mellett döntött, Kozel helyett Bátory állt a ketrec elé. Egy perc sem kellett az újabb miskolci gólhoz, amelyet Csányi íratott fel a neve mellé (0-3). A 10. perc hozta el az első miskolci előnyt, ezt a hazaiak kivédekezték. Fölényben játszottak a Jegesmedvék, a Liptószentmiklós erejét felemésztette a védekezés. A házigazdák a 17. percben kerültek először előnybe, miután a miskolciak elcserélték magukat, és ezt 17 másodperc alatt gólra váltották Uhrik révén (1-3).

A második harmad áthúzódó liptói emberelőnnyel indult, de nem volt benne veszély. Továbbra is a Jegesmedvék diktálták az iramot, sorra jöttek a helyzetek is, de Bátory állta a sarat. Pontosan a harmad és a meccs felénél a kapu előtt álló Ritó passzolt az oldalról érkező Osterberghez, aki nem hibázott (1-4). A 35. percben Droppa a bedobókörről lőtte ki a rövid sarkot (2-4). Az utolsó percben tömeges konfliktus alakult ki a hazai kapu előtt, és a kiosztott büntetések végén a Hunáék kerültek létszámfölénybe.

A harmadik játékrészben sem változott a játék képe, a Jegesmedvék támadtak többet, a házigazdák csak ritkán jutottak el Adorján kapujához. A játékrész közepén felpörgött a Mikulás, egyre több időt töltöttek jégkorongozói a támadóharmadban, és veszélyesebbek is lettek. Az 53. percben Walker az alapvonal mögül tette középre a korongot, amely a hazai kapushoz pattant. Úgy tűnt Bátory maga alatt tartja azt, ám végül besodorta a gólvonal mögé (2-5). Két és fél perccel a lefújás előtt Huna kapott korongot a kapu előtt, és védőjével a nyakán fordulásból tette el a pakkot Adorján mellett (3-5).

A miskolci Extraliga-csapat a 11. helyen zárta a 12 csapatos szlovák bajnokság idei szezonját. Tokaji Viktor vezetésével végül az pontos meccsenkénti átlag fölé került az együttes, 17 meccsen 18 egységig jutott.

A DVTK Jegesmedvék összeállítása: Adorján ? Wehrs, Kiss D., Csányi, Vas, Miskolczi ? Szirányi, Fredriksson, Walker, Osterberg, Rokaly ? Láda, Gőz, Magosi, Galanisz, Ritó ? Vojtkó, Révész.

VB18 13:00 HUNUKR INFO