Tévés meccsel indulnak az Erste Liga-elődöntők

Az FTC-Telekom és a Csíkszeredai Sportklub keddi mérkőzése 18 órakor kezdődik, és közvetíti a közszolgálati sportcsatorna.

Azok után, hogy a Corona Brassó 7 meccses csatában nagynehezen legyűrte az alapszakasz-nyolcadik Opten Vasas HC-t, kialakult a magyar bázisú nemzetközi bajnokság elődöntőinek párosítása. Az előző idénnyel ellentétben, amikor két lentebbre rangsorolt együttes is kiharcolta a továbbjutást, idén az alapszakasz első négy helyezettje folytathatja a négy között. Itt már nincs ellenfélválasztás, a reguláris periódusban előrébb végzett gárda a negyediket kapja, míg a második és a harmadik csatáját előbbi kezdi pályaelőnnyel. Az esélyek latolgatásába egyelőre nem megyünk bele, a lényeg, hogy a küzdelmek kedden, március 16-án kezdődnek, a további meccsnapok pedig a következők: március 17., 20., 21., 23., 25. és 27. Utóbbi 3 dátumot nyilván csak szükség esetén veszik igénybe a küzdő felek. Örömhír a magyaroroszági hokiszurkolók számára, hogy az M4 Sport 5 mérkőzést is kész közvetíteni, amihez persze az kell, hogy a párharcok hosszabb ideig tartsanak 4 körnél. Ami biztos: máris képernyőre került a keddi FTC-Telekom?SC Csíkszereda összecsapás, illetve a március 20-ai és 21-ei DEAC?Brassó is, utóbbiakon kora délutáni időpontokban, azaz 14:05 perckor dobják be a korongot. Tervben van emellett az 5. és a 7. Fradi?Sportklub közvetítése, amennyiben sor kerül ezekre. Az Erste Liga-elődöntők meccsnaptárát az eddig rögzített kezdési időpontokkal ide kattintva találják meg.