A MAC Budapest nyerte az alapszakaszt

A magyar bajnokságban vágott vissza a MAC a KMH-nak az EWHL-elődöntő után. A héten itt is eldől a bajnoki cím sorsa.

OB I

Az alapszakasz utolsó meccsén a MAC Budapest fogadta a friss Tippmix EWHL-győztes KMH Budapestet. Az már korábban eldőlt, hogy ez a két együttes játssza a döntőt, a találkozó tétje az volt, hogy kié lesz a pályaelőny. A hazaiaktól Alexandra Gowie, a vendégek soraiból Huszák Alexandra, Sara Confidenti és Kiss-Simon Franciska hiányzott. Az első harmad a MAC-é volt, a fölény három gólban is megmutatkozott. Kiss Andrea, majd Józsa Orsolya és Gasparics Fanni is betalált négy és fél percen belül Ryan-Levesque-nek. A hazai előny a második harmad elején tovább nőtt, ekkor Christina Rombaut is eredményes volt. A 25. percben szépített a KMH, Somogyi Vivien szerzett gólt, majd a játékrész utolsó percében Tóth Enikő révén kettőre csökkent a különbség. Ennél közelebb viszont nem tudott zárkózni a címvédő, a MAC megőrizte előnyét. Gasparicsék így az alapszakaszban másodszor is legyőzték a riválist. A fináléra nem kell sokat várni, kedden délután a Tüskesátorban, szerdán este a Kisstadionban csapnak össze a felek, az aranyérem megszerzéséhez két diadalra van szükség.

U25-ös bajnokság

A döntőbe a KMH Budapest A csapata és az FTC-Telekom jutott. Az újbudaiak háromszor is fölényesen (10-1, 6-0, 8-1) verték a MAC Marilyn Fehér együttesét, míg a zöld-fehérek szorosabb csatákban (5-1, 4-2, 4-3 hosszabbítás után) múlták felül a MAC Kék alakulatát. A B osztályban a negyeddöntőnél tartanak. Az első meccseken a KMH B csapata 11-0-ra verte a Jégvirágokat, a KSI 10-1-re a Debrecent. A DVTK 3-1-re győzött az Ifj. Ocskay Gábor JA ellen, a Hatvan 4-1-re verte Dunaújvárosban az Angelst.

Légiósok

Bejutott az osztrák állami bajnokság döntőjébe Jókai Szilágyi Kinga együttese, a Vienna Sabres. A bécsiek előbb 6-3-ra, majd 5-0-ra verték a Neuberg Highlanders együttesét. A magyar csatár az első meccsen három asszisztot osztott ki. A fináléban a Salzburg Eagles vár a Viennára.

A svéd elitligában mind a négy negyeddöntős párharc eldőlt két találkozón. Jókai Szilágyi Zsófia együttese, a Lulea/MSSK az AIK-ot búcsúztatta. Az első meccsen idegenben 3-0-ra, aztán otthon 8-2-re diadalmaskodott a legutóbbi öt szezonból hármat megnyerő Lulea. A magyar csatár mindkét meccsen a negyedik sorban szerepelt, a másodikon kapott egy kisbüntetést. Az elődöntő első meccsén a Lulea nagy fölényben játszva 7-1-re nyert a Djurgarden ellen. Pintér Hanna és Lili együttese, az SDE nem tudott meglepetést okozni az alapszakasz-második ellen, a Brynäs 6-0-ra és 5-0-ra győzött a negyeddöntőben. A testvérek a negyedik sorban játszottak, Lilinek volt két lövése.