Lejátszotta az 1000. meccsét Keith Yandle

Háromgólos hátrányból győzött a Tampa, Ovecskin megelőzte Yzermant.

A Islanders?Sabres mérkőzésen mindkét csapat folytatta saját sorozatát ? más-más előjellel: a New York-iak egymás után ötödik győzelmüket szerezték, míg ellenfelük zsinórban hetedszer szenvedtek vereséget. Egyik széria sem forgott veszélyben. Az Islanders a második harmad elején egy perc alatt ütött kettőt, amihez a játékrész felénél hozzátett még egyet. 3-0 után Barzalék könnyedén lehozták döntetlenre az utolsó harmadot, és végül 5-2-vel abszolválták a mérkőzést. A hazaiaknál Brock Nelson duplázott, Jordan Eberle a 300. gólpasszát adta. A vendégeknél idei első gólját ütötte a negyedik sorban sínylődő ? évi 9 milliót kereső ? Jeff Skinner, aki két évvel ezelőtt még a liga egyik legveszélyesebb támadójának számított 63 pontos szezonjával.

A Tampa Bay fantasztikus emberelőnyös játékának köszönhetően győzött háromgólos hátrányból Chicagóban. A Hawks szinte hibátlanul játszott, és a 24. percben már 3-0-ra vezetett a bajnok ellen. Ezután viszont hátradőlt és átengedte a teret ellenfelének, ami óriási hibának bizonyult. A lendületbe jött vendégeket a Chicago már csak szabálytalanságokkal tudta megfékezni, ezeket viszont kegyetlenül büntették Stamkosék. A Tampa sorra kapta a létszámfölényes helyzeteket, amelyekből négyet gólra is váltott Palat, Gourde, Hedman és Maroon révén. A bajnokcsapat a négy emberelőnyös találat mellé hozzá tett még kettőt egyenlő létszám mellett is, így 6-3-as győzelemmel távozott a United Centerből. A meccs legjobbja a 2+2-vel záró Yanni Gourde volt.

gourde

A Carolina a Florida legyőzésével szerezte meg egymás után az ötödik győzelmét. A Hurricanes pillanatnyi esélyt sem adott ellenfelének, a meccset végig kézben tartva építette tovább a sorozatát. A Canes ütötte az első kettőt az első és a második harmad fordulóján. A mérkőzés derekán a Panthers szépített ugyan Weegar jóvoltából, de a hazaiak három perc alatt ütött két góllal jelezték, hogy ellenfelüknek ezen az estén nincs esélyük. A Carolina legjobbja a gólpassza mellett győztes találatot szerző Sebastian Aho volt. A Florida hátvédje, Keith Yandle az 1000. mérkőzését játszotta. A 15. szezonját taposó Yandle összességében a 352. játékos, aki elérte ezt a határt, emellett ő a 116. hátvéd, illetve Ryan Suter mögött az egyetlen aktív amerikai bekk.

Egyetlen találat döntötte el a Boston?New Jersey mérkőzést. A TD Gardenben a Bruins rommá lőtte Scott Wedgewood kapuját, de képtelen volt bevenni az összesen 40 védésig jutó hálóőr ketrecét. A rengeteg kihagyott helyzet az 56. percben ütött vissza, amikor Kyle Palmieri talált be egy kapu előtt kavarodás után. A Devils öt zakó után győzött ismét.

A Washington a Philadelphia legyőzésével szerezte meg a hatodik győzelmét az utolsó nyolc találkozón. A Flyers hiába játszott végig fölényben, és veszélyeztette többször Szamszonov kapuját, 37 lövésből csak egyszer volt eredményes. A fővárosiak ezzel szemben 27 lövésből háromszor találtak be, így sokkal jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetően 10 perc alatt fordítani tudtak, és elvitték a pontokat a Wells Fargo Centerből. A Capitals egyenlítő találatát szerző Alekszandr Ovecskin a 363. gólját lőtte idegenben, ezzel megelőzte a Steve Yzermant, és feljött a második helyre, Wayne Gretzky (402) mögé.

A Rangers hiába szerzett vezetést a 78. másodpercben Pittsburghben, végül sima vereséggel távozott. A Penguins az első harmad végén 61 másodperc alatt ütött hármat, így nem volt meglepetés, hogy David Quinn lerántotta a 2/5-ös mutatóig jutó Georgijevet. Az orosz helyén bemutatkozó Keith Kincaid sokáig meccsben tartotta a Rangerst, de a harmadik harmadban ő is tehetetlen volt két alkalommal. A Penguins 5-1-es győzelméhez Kasperi Kapanen egy góllal és két előkészítéssel járult hozzá.

A Nashville elszórakozta a háromgólos előnyét a Dallas ellen, de büntetőlövésekkel végül megszerezte a győzelmet. A Predators hibátlan játékkal 3-0-ra ellépett, és ezt az előnyét egészen az 53. percig meg is őrizte. Az utolsó hét percre viszont teljesen kiengedett, aminek az volt a következménye, hogy a Stars pillanatok alatt kettőt ütött, egy perccel a vége előtt pedig Jason Robertson góljával a hosszabbítást is kiharcolta. A döntés ezek után a rávezetésekre maradt, itt Roman Josi szerezte a győztes találatot a harmadik párban.

A Calgary a frissen kinevezett Darryl Sutterrel a második mérkőzését is elveszítette, ezúttal büntetőlövésekkel az Ottawa ellen. A Flames kétszer volt kétgólos hátrányban, ám egyenlíteni tudott, és megmentette az egyik pontot a rendes játékidőben. A rávezetések során ismételten hátrányba került a Calgary, de még ekkor is sikerült meccsben maradnia Matthew Tkachuk büntetője révén. Az Ottawa a negyedik körben nyert végül, amikor Drake Batherson góljára Andrew Mangiapane nem tudott válaszolni.