A padlóra zuhant a Gyergyó, nehéz lesz felállnia

Kiütéssel nyerte a székely Erste Liga-negyeddöntő harmadik meccsét a Sportklub, a GYHK nehéz helyzetbe került.

Szilassy Zoltán csapata számára gyakorlatilag kötelező legyőzni vasárnap a Csíkszeredát, hiszen ellenkező esetben a kiesés szélére sodródik. Azok után, hogy három nappal korábban hatalmas bravúrt hajtottak végre Koskirantáék a Vákár Lajos Műjégpályán, szombat este méretes pofonba szaladtak bele hazai jégen. Talán mondhatjuk: minden a második harmad első felében dőlt el ezen az 1-7-es összecsapáson, amikor is a vendégek nem kevesebb, mint 4 gólt rámoltak be az egészen addig kiváló Jordon Cooke kapujába. Vele szemben kell ellenszert találniuk a csíkiaknak, írtuk előzetesünkben, és ez finoman szólva is megtörtént. Az a Gyergyó, amely előzőleg 2 gólos átlagon tartotta félelmetes támadópotenciállal rendelkező ellenfelét – és az alapszakasz során mindössze 2 alkalommal kapott 7 gólt –, ezekben a percekben lényegében összeomlott. Cooke-ot ezek után le is kellett cserélni, és nagy kérdés, hogy mind ő, mind a csapat egésze hogyan tud regenerálódni nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is. A Szereda ezzel szemben jelen pillanatban nyilván duzzad az önbizalommal teli energiáktól, és aligha tévedünk nagyot, ha azt feltételezzük: Jason Morgan van annyira jó edző, hogy mindez ne csapjon át könnyelműségbe. Mindenképpen óriási csata várható tehát, amelynek végére a Sportklub a továbbjutás küszöbére érhet, bár a túloldalon éppúgy villanhat a székely virtus, egyszóval másmilyen végkifejletre is van esély.

Gyergyói HK–SC Csíkszereda 3-7

Kétgólos hátrányból fordítva aratott kiütésesnek mondható győzelmet a Sportklub, amely így 3-1-re vezet a székely Erste Liga-negyeddöntőben.

Szombati gyengébb teljesítménye és lecserélése ellenére Jordon Cooke kezdett a hazaiak kapujában, míg a védelembe jelentős erősítésként visszatért Troncinsky. A vendégeknél sem variált sokat Jason Morgan vezetőedző, a vasak között Adorján Örs maradt, viszont Láday Tamás újra ott volt a jégen. A csíkiak villámgyorsan összehoztak egy kettős hátrányt, amit Szabó Krisztián azonmód ki is használt, 1-0 az 5. percben, majd a különbséget Kozma Zsolt duplázta meg a 9.-ben, ám Wishart szimpla fórban a 10.-ben szépített. Hogy mégis meglegyen a közte kettő a szünetre, arról megint egy védő, Fejes Nándor gondoskodott, 3-1 a 15. percben. A közbülső játékrészre alaposan felszívta magát a Sportklub, aminek némi rákészülést követően meg is lett az eredménye. Bíró Tamás a 30. percben szépített, Blackwater a 34.-ben egyenlített, Combs a 38.-ban vezetést szerzett – a rájátszásban egyelőre egyértelműen utóbbi két légiós pörög a leghasznosabban a csíkiak népes kontingenséből –, 3-4-es állásnál kezdődött a második szünet. Szilassy Zoltán fiai az utolsó felvonásban sokat dolgoztak az egyenlítésért, ez azonban nem hozott számukra sikerélményt, sőt: az 52. percben Loginov az 5. vendéggólt is elhelyezte Cooke hálójában, majd 71 másodperccel később Combs máre a hatodikat jegyezte, a kilátástalanhoz közelítő helyzetbe került a GYHK. Ezzel ráadásul nem volt vége, Combs kisvártatva ismét betalált, ezzel egyrészt mesterhármast ért el, másrészt másodszor is hétig jutott a Szereda, a gyergyói vezetőedzőnek időt kellett kérnie. Ezek után az eredmény már nem változott. Az alapszakasz-harmadik gyakorlatilag kiütéses győzelmet aratott, így 3-1-re vezet a párharcban, amelyet kedden akár le is zárhat hazai környezetben, a Vákár Lajos Műjégpályán.

gyescc

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

Elengedtük a védekezési fegyelmet

A negyedik Gyergyói HK–SC Csíkszereda mérkőzésről Szilassy Zoltán vezetőedző és Hozó Levente másodedző nyilatkozott.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 0 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Balla, Bandi.
Cooke: 84,1% (Ruczuj)
Adorján: 92,3% (Demeter)