Cooke-ellenszert kell találnia a Sportklubnak

Az első két mérkőzésen összességében a GYHK akarata érvényesült a Csíkszereda ellenében.

Miként arra számítani lehetett, óriási csata van kialakulóban az Erste Liga székely–székely negyeddöntőjében. A Szereda elveszítette a pályaelőnyét, 1-1-re állnak a felek, de ami ennél is fontosabb, a Gyergyó összesen 4 gólon tartotta félelmetes támadópotenciállal bíró alapszakasz-harmadik ellenfelét. Gondoljunk bele: Beczéék előzőleg 34 összecsapáson 161-szer találtak be az ellenfeleknek – a DAB elleni két elmaradt meccs 10 gólját a zöld asztal mellett kapták –, 12-vel többször, mint az ezen a listán 36 meccsből második FTC-Telekom támadói. Ehhez képest a Vákár Lajos Műjégpályán megvívott második találkozón csupán az 55. percben mozdultak el a nulláról a csíkiak Blackwater révén, azt is emberhátrányban, miközben öt az öt ellen az első találkozón is csak 1 alkalommal tudtak betalálni. A gyergyóiak támadójátéka sem túl hatékony – az övékről ezt az alapszakaszban sem lehetett elmondani –, ezt azonban összeszedett védőmunkával és Jordon Cooke kapus egészen kivételes teljesítményével tudták eddig ellensúlyozni. Rejtély ugyan, hogy az a hálóőr, aki a legnagyobb kanadai juniorligákat tömörítő CHL-ben, illetve a CIS-ben és a USportsban is többször az év kapusa tudott lenni, miért nem futott be egyelőre impresszívebb karriert, de egyrészt hajlamosak vagyunk Janis Kalninséhoz hasonló folytatást jósolni neki, másrészt a gyergyói szurkolók és az egész liga számára öröm, hogy itt van. Ellene és a GYHK taktikája-statégiája ellen kell Jason Morgan Sportklub-vezetőedzőnek kitalálnia valamit most, különben akár az idei rájátszás legnagyobb meglepetése is megszülethet.

Gyergyói HK–SC Csíkszereda 1-7

A Sportklub egy kiváló közbülső harmaddal visszavette a pályaelőnyét, és 2-1-re vezet a belszékely Erste Liga-negyeddöntőben.

A hazaiaknál továbbra is Jordon Cooke állt a kapuban, a védelembe viszont nem térhetett vissza Troncinsky. A vendégeknél Jason Morgan kicsit megvariálta a személyi feltételeket, a párharc első két meccsén az alapszakaszban mutatottnál nagyságrendekkel jobban teljesítő Szamankov kapus helyére az az Adorján Örs került, aki utoljára január 3-án védett a ligában, mégpedig Gyergyószentmiklóson, 78,6%-os hatékonysággal. Kimaradt a légióskontingensből Kuljas is, bekerült viszont Loginov és Tousignant. Az első játékrész fegyelmezett hokit hozott, a csíkiaknak egyetlen hátrányt kellett kivédekezniük, majd az előzőleg büntetett Blackwater vezetést szerzett a 14. percben. A második menetben a Sportklub viszonylag gyorsan hozzátett még kettőt, előbb Becze Tihamér lőtte meg idei első rájátszásgólját, majd Combs is feliratkozott az eredményjelzőre fórban, utóbbi esetnél Adorján hálóőr asszisztot jegyzett, 0-3 a 27. percben, nehéz helyzetbe sodródott a nem éppen kivételes támadópotenciáljáról híres GYHK. Azok után pedig egyenesen reménytelenbe, hogy még ebben a felvonásban két további gólt szerzett a Szereda. 0-5 után már nyilvánvaló volt, hogy az alapszakasz-harmadik visszaveszi szerdán elveszített pályaelőnyét, a csapatok gyakorlatilag a vasárnapi folytatásra készülhettek a hátralévő 20 percben. A végeredmény 1-7 lett, a Sportklub 2-1-re vezet a párharcban.

gyescc

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

A második harmadban tényleg megtört a jég

A harmadik Gyergyói HK–SC Csíkszereda mérkőzésről Szilassy Zoltán vezetőedző és Hozó Levente másodedző nyilatkozott.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 0 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Balla, Bandi.
Cooke: 80,8% (Ruczuj: 90,0%)
Adorján: 97,1% (Demeter)