Kreider klasszikus triplájával győzött a Rangers

A New York-iak csatára 8 nap alatt másodszor ütött hármat. Dillon Dube is triplázott, Aaron Ekblad hátvédként szerzett 4 pontot.

A Nassau Coliseumban felborult a pálya, az Islanders 45-18-ra nyerte a kapura lövéseket a Buffalo ellen. A hazaiak hatalmas fölénye a találatokban is tükröződött: Barzalék gond nélkül nyertek háromgólos különbséggel. A New York-iaknál Matt Martin duplázott, a 300. mérkőzésén jégre lépő Anthony Beauvillier győztes gólt szerzett. A győzelemmel az Islanders továbbra is elmondhatja, hogy egyedüliként a teljes mezőnyben veretlen hazai pályán rendes játékidőben.

A Rangers fölényesen győzött a Devils vendégeként, de elvesztette első számú kapusát, Igor Sesztyorkint, aki percekkel a befejezés előtt szenvedett súlyosnak tűnő lábsérülést. A Prudential Centerben Chris Kreider 8 nap alatt a második tripláját jegyezte, ezúttal klasszikus mesterhármas formájában. A New York-iak húszas számú játékosa mellett Alexis Lafreni?re emelkedett ki, aki pályafutása során először szerzett két pontot. A tavalyi draft 1/1-ese kezdi felvenni az NHL ritmusát, míg az első 15 meccsen csak egy pont került a neve mellé, addig az utolsó haton hat.

Megszerezte 100. győzelmét vezetőedzőként Rod Brind’Amour, a Carolina mestere. A Central-csoport második helyén álló csapatnak nem okozott gondot az utolsó Detroit két vállra fektetése. A két csapat közötti különbség a befejező 20 percben domborodott ki, ezt a szakaszt háromgólos különbséggel nyerte a Hurricanes, és ezzel együtt a mérkőzést 5-2-vel húzta be. A Canesban a kapitány Jordan Staal három pontot szerzett, Alex Nedeljkovic 32 lövést védett.

brindamour

A Philadelphia háromgólos hátrányból fordítva győzött a Pittsburgh vendégeként. A Penguins roppant erősen kezdett, 71 másodperc alatt ütött hármat, és a negyedik percben már 3-0-ra vezetett. A kezdeti sokkból lassan felébredt a Flyers, átvette az irányítást, és elkezdte ledolgozni a különbséget. A Philly 6 perccel a befejezés előtt érte utol vendéglátóját, négy perccel később pedig a győztes gólt is megszerezte a korábban már két pontot jegyző Claude Giroux jóvoltából.

A Winnipeg a hirtelen halálban győzött Montrealban, és ezzel a hatodik sikerét jegyezte az utolsó hét meccsen. A Bell Centerben az első két harmadban hullámvasúton ültek a csapatok, hiszen a Jets az első felvonást 2-0-val abszolválta, a másodikat ugyanilyen arányban a Canadiens. A harmadikra kiegyenlítődtek az erőviszonyok, mindkét gárda egy-egy gólt szerzett Paul Stastny és Corey Perry jóvoltából. A vendégek győztes találatát végül az a Pierre-Luc Dubois érte el, aki új csapatában másodszor volt eredményes a ráadásban.

Sok volt a párhuzam a Winnipeg győzelme és a Tampa Bay Chicago elleni sikere között. A United Centerben az első harmad gól nélküli döntetlennel zárult, a középsőt kettővel nyerte a Blackhawks, a befejező húsz percet ugyanilyen arányban a Lightning, ami után jöhetett a hosszabbítás. Ez 1 tizedmásodperccel a befejezés előtt dőlt el, amikor Alex Killorn tökéletesen szúrt bele Victor Hedman lövésébe, megszervezve a győzelmet a bajnokcsapatnak. Az előző három mérkőzésen shutouttal záró Andrej Vasziljevszkij 228 perc után kapott gólt, de így is megdöntötte John Grahame 202 perces franchise-rekordját.

Majdnem elszórakozta a győzelmet a Florida a Nashville otthonában. A Panthers tökéletesen játszott, és a második harmad elején már 3-0-ra vezetett. A Nashville itt érkezett meg a meccsbe, de hiába szépített, a vendégek pillanatok alatt visszaállították a háromgólos differenciát. Ez még egyszer megismétlődött, így 5-2-vel vágtak neki a csapatok a végjátéknak, ahol a Florida kiengedett, ami majdnem megbosszulta magát. A Nashville harmadszor is szépített, 77 másodperccel a befejezés előtt pedig minimálisra csökkentette a különbséget, ám a hosszabbítást jelentő találatot minden erőfeszítése ellenére már nem tudta megszerezni. A Panthersben Aleksander Barkov három gólpasszt adott, a hátvéd Aaron Ekblad 2+2-vel és győztes góllal zárt.

ekblad

A Dallas saját közönsége előtt maradt alul a Columbus ellen, ezzel egymás után negyedszer szenvedett vereséget. Az American Airlines Centerben a második harmad végig nem találtak a kapuba a csapatok. A gólcsendet a Blue Jackets törte meg Boone Jenner révén, amit még két gyors találat követett a vendégek részéről a befejező játékrész elején. A Dallas háromgólos hátrányban elkezdte a kapaszkodást, szerzett is két gólt a harmad közepén, de a Nashville-hez hasonlóan nem tudta kiharcolni az extra játékidőt. A Columbus a Dallas elleni utolsó 19 meccséből a 15.-et nyerte, vendégként a legutóbbi kilencből a nyolcadikat.

A Calgary a karrierje első mesterhármast jegyző Dillon Dube, valamint a három gólpasszt kiosztó Matthew Tkachuk vezetésével kiütötte az Ottawát. A Flames 2-1 után hagyta állva ellenfelét, amikor zsinórban négy gólt szerzett, és eldöntötte a mérkőzést. A Dube, Tkachuk páros mellett meg kell említeni az egykor a Fehérvárban játszó Derek Ryant is, aki a sérülését követően 13 mérkőzés után gólpasszal és idei első találatával tért vissza a Flamesbe.

Az Elias Pettersson nélkül felálló Vancouver vetett véget a Toronto négyes győzelmi sorozatának. A Canucks minden harmadban egy gólt lőtt ? kétszer Jake Virtanen révén ?, miközben Thatcher Demko 33 kísérletből 32-nek az útját állta. A Vancouver győzelme igazi bravúrnak számít, hiszen a Toronto ebben a szezonban mindössze másodszor szenvedett vereséget a rendes játékidőben.