Zsinórban harmadszor hibátlan Vasziljevszkij

A Tampa Bay kapusa kétszer a Dallast, egyszer a Carolinát nullázta le. Kovidlistára került Sidney Crosby.

Bombaformában van Andrej Vasziljevszkij, aki egymás után a harmadik shutoutját szerezte, és összességében 201 perce érintetlen a hálója. A bajnokcsapat hálóőre ezúttal 28 védéssel jelentkezett, ami egyben a zsinórban ötödik sikerét is jelentette a Tampának. Az orosz hálóőrnek nagyon fekszik a texasiak stílusa, a tavalyi rájátszást is számolva egymás után harmadszor védett hibátlanul a Dallas ellen.

A kapusokról szólt a Devils?Islanders csata, amelynek végén a vendégek örülhettek. A Prudential Centerben Szemjon Varlamov és Aaron Dell is hibátlanul védett a harmadik harmad elejéig. A gólcsendet végül Oliver Wahlstrom törte meg, majd Anders Lee duplázta meg a vendégek előnyét. A New Jersey kétgólos hátrányban hiába kapcsolt magasabb fokozatba, ez csak arra volt elég, hogy elvegye Varlamov shutoutját 14 másodperccel a befejezés előtt.

A Buffalo kikapott New Yorkban, és ezzel egymás után negyedszer bukott el. A Gardenben azonnal egymásnak estek a csapatok, az 55. másodpercben már 1-1 volt, másfél perccel később pedig 2-1 a Rangersnek. A védelmek a kezdeti sokk után rendeződtek, ennek köszönhetően már csak két további gól született a mérkőzésen. A második játékrészben Chris Kreider találatára Tobias Reider válaszolt, beállítva a 3-2-es végeredményt. A hazaiaknál Adam Fox és Pavel Bucsnyevics egyaránt 2 ponttal zárt. Az NHL-ben legutóbb 2016. március 26-án volt 1-1-es állás az első percben a Kings?Oilers meccsen, amelyet végül a hazaiak nyerte 6-4-re.

New York Islanders v New York Rangers

A kovidlistára került Sidney Crosby nélkül is győzött a Pittsburgh a Philadelphia ellen. A kapitány hiányában a duplázó Kasperi Kapanen volt a Penguins vezére, de a találkozót nem ez, hanem a két kapus közötti különbség döntötte el. Míg a hazaiaknál Tristan Jarry 40 lövést fogott és 95% felett védett, addig a Flyersben Carter Hart csak 22-t hárított és 81%-os hatékonyságot ért el. A Pittsburgh az utolsó hét meccséből az ötödiket húzta be.

A Columbus hat vereség után a Detroit ellen javított. A Jackets a második harmadban játszott kiemelkedően, amikor is 17-4-re nyerte a kapura lövéseket, és három lehetőségét is gólra váltotta. Cam Atkinson és Zach Werenski is két ponttal zárt, Joonas Korpisalo neve mellé 19 védés került. A Columbus az elmúlt nyolc évben a Detroit elleni 28 mérkőzéséből 22-szer győzött.

Megszerezte első győzelmét a Montreal élén Dominique Ducharme. Az elmúlt öt mérkőzését elveszítő rekordbajnok az Ottawa elleni sikerrel szakította meg rossz sorozatát. A Canadiens a mérkőzés derekán alapozta meg a sikerét, amikor Brendan Gallagher és Jeff Petry révén két perc alatt két emberelőnyös gólt szerzett. A fővárosi csapat nemcsak a találkozót vesztette el, hanem Derek Stepant is, aki vállsérülése miatt ebben az idényben már nem léphet jégre.

A Carolina a Nashville legyőzésével egymás után a negyedik győzelmét szerezte. A Hurricanes háromnegyed óráig tökéletesen játszva háromgólos előnyt épített. Egy rövidzárlatnak köszönhetően viszont két perc alatt kettőt kapott, így a végjátékra ismét élesbe fordult minden. A Predators küzdött az egyenlítésért, de a találkozó első gólját szerző Sebastian Aho egy üres kapus góllal keretbe foglalta a mérkőzést és bebiztosította a Carolina sikerét.

A Kyle Connor, Blake Wheeler, Mark Scheifele hármast képtelen volt tartani a Vancouver védelme, ennek köszönhetően a Winnipeg visszavágott az egy nappal korábban elszenvedett négygólos vereségért. A trió minden tagja három ponttal járult hozzá a Jets győzelméhez, és a hármasból került ki a győztes gólt szerző is Connor személyében. A támadókhoz a hazaiak második számú kapusa, Laurent Brossoit tudott felnőni, aki 31 védéssel vállalt főszerepet a sikerben.