Az utolsó harmad alapján építkezne az UTE

A lila-fehérek mindenképpen szeretnék elvenni a DEAC pályaelőnyét, de elsőre túl későn szerezték meg a góljaikat.

A helyzetkihasználás döntött az Erste Liga-alapszakasz negyedik és hatodik helyezettjének első negyeddöntős mérkőzésén. Az első két harmadban csak a házigazda DEAC tudott betalálni, és ez végül elég volt a sikerhez, hiába zárkóztak fel az utolsó játékrész derekán pillanatok alatt a lilák, egyenlíteni képtelenek voltak. Mindkét kapus kiválóan teljesített, ez akkor is igaz, ha a kapura lövések hivatalos száma extrémnek tűnik. A második összecsapás előtt az a legfontosabb kérdés, hogy az edzők közül ki találja meg a videós és egyéb elemzések során a másik atuálisan gyenge pontjait, illetve hogy melyik társaság képes gyorsabban regenerálódni. Egy ennyire intenzív csata után az akkumulátorok maradéktalan feltöltése elengedhetetlen. Az UTE helyzete annyiban könnyebb talán, hogy két szinte azonos képességű hálóőrrel rendelkezik, így a kulcsposzton akár egy teljesen friss embert is csatasorba állíthat, míg a másik oldalon David Musial eddig alig-alig szavazott bizalmat a fiatal helyettesnek, neki tehát szűkebb itt a mozgástere. A támadópotenciál tekintetében továbbra sincs érdemi differencia, így szerda este is bármi megtörténhet. A helyzet ugyanakkor továbbra is az, hogy eddig a szezon összes meccsét a hazai jégen játszó gárda nyerte ebben a párban.

DEAC–UTE 4-3

Hatalmas csatában nyerték meg a debreceniek a második mérkőzést is, 2-0-ra vezetnek, őrzik a pályaelőnyüket.

A két csapat gyakorlatilag a keddivel megegyező összetételben kezdte a meccset, csak Mihalik András hiányzott a hazaiaktól. A nyitó harmad első nagy helyzetét Vorobjov hagyta ki az első újpesti emberelőnyben, Hetényibe lőtt az orosz légiós. Percekkel később megszületett az agilisabban kezdő UTE vezető gólja, Benk lépett ki Bogesic mellett, lövését védte Hetényi, a kipattanót Bodó tette el a hálóőr lábai között.  A középső játékrész nem is alakulhatott volna jobban a hazaiak számára. Előbb egy kakaskodásból emberelőnnyel – illetve Sikorcin 10 perces fegyelmijével – jöttek ki, majd egy újpesti szabálytalankodást követően 1 percig kettős fórban játszhattak. A lehetőség kimaradt, de a 28. percben Novotny egalizált egy Rajnáról lecsorgó korongból. A paprikás mérkőzés kicsit óvatosabbra váltott az egált követően, a 36.percben Mazzag lépett el a védőjétől, középre tett korongját Izacky lőtte be. Előnyét kisvártatva növelni is tudta a DEAC, Turcotte tért ölelő indításából Dalecky szolózott sikeresen, 3-1. Az utolsó felvonás elején gyorsan szépített az UTE, Kyle Just emberelőnyben lőtte be Benk középről kijátszott korongját. A lila-fehérek hajtottak az egyenlítésért, ám Selan kiállítása során Berta visszaállította a különbséget. Benk András ezt nem hagyta annyiban, 4 védő között kaparta ki magának a korongot, majd a kapuba csúsztatott, 4-3. Virág Csaba együttese a végén emberelőnnyel és kapushozatallal is próbálkozhatott a hosszabbításért, hiába, a debreceni védelem jól zárt. A DEAC másodjára is egy góllal múlta felül az UTE-t, így 2-0-ra vezet a párharcban.

debute1

fotó: DEAC

Egy hegyet kell megmászni, hogy visszajöjjünk

David Musial és Virág Csaba vezetőedzők mellett Berta Ákos, a hazaiak játékosa is nyilatkozott a DEAC–UTE-ról.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Kövesi, Szabó.

Kitettek magukért a csehek Debrecenben

Három hazai gólt ők lőttek, a negyedikhez gólpasszt adtak, a DEAC–UTE mérkőzés összefoglalója.