Mark Stone 5 gólpasszt adott

Ez karrierje legjobbja és egyben új franchise-rekord a Vegasban. Isac Lundeström triplázott, Landeskog megelőzte Peter Forsberget.

Fantasztikus formában van Drake Batherson, az Ottawa 22 éves csatára, aki egymás után a hatodik mérkőzésen volt eredményes. A 2017-es draft 121. választottja ezúttal egy duplával jelentkezett a Calgary ellen 5-1-re megnyert mérkőzésen. Batherson mindkét gólját a mérkőzés közepén lőtte, amikor a Senators öt perc alatt hármat vágott, és érdemben le is rendezte a Flames elleni összecsapást. Az utolsó kilenc meccséből a hatodikat nyerő Ottawában Tim Stützle két gólpasszt adott, Matt Murray 27 lövést fogott.

Négy vereség után egy Winnipegpen elért győzelemmel javított a helyzetén a továbbra is alulteljesítő Vancouver. A meccs legjobbja Thatcher Demko volt, aki mind a 27 kapujára tartó lövést hárította, és a szezonban először védett hibátlanul. A BTS Centerben a Canucks már az első harmad derekán dűlőre vitte a meccset, amikor 18 másodperc alatt kettőt lőtt, majd szerzett még egyet öt perccel később.

Őrült meccsen győzött a Vegas hosszabbításban a Minnesota ellen, megszakítva ellenfele hatos győzelmi sorozatát. A gólzápor a mérkőzés derekán kezdődött Cody Glass révén, ekkor 11 perc alatt összesen 6 találat született. Négyet a Wild szerzett, így 4-2-es vezetéssel mehetett a második pihenőre. A hazaiak a befejező játékrészben óriási nyomást gyakoroltak a vendégekre, ami a végjátékban kifizetődött. Először Nicolas Hague szépített, 42 másodperccel a befejezés előtt pedig Alex Tuch kiharcolta a hosszabbítást. A Wild ekkor már nem tudta megfékezni a Vegast, amely Max Pacioretty révén a győzelmet is megszerezte a ráadásban. A győztes gólt szerző csatár 2+1-gyel végzett, az 5 gólpasszt kiosztó Mark Stone-nak pedig mindegyik előkészítése primer volt, ennél jobb teljesítményt mindössze 5 játékos tudott felmutatni az NHL történetében. Az 5-ös Stone karrierjének legjobbja és egyben új franchise-rekord is a Vegasban.

stone 5 assists

Isac Lundeström mesterhármasa is kevés volt az Anaheimnek a pontszerzéshez a St. Louis ellen. A 21 éves támadó szerzett vezetést a Ducksnak, amire néggyel válaszolt a Blues, és 4-1-es vezetéssel mehetett a második pihenőre. A harmadik harmadban a fiatal svéd duplája után ismét éles lett a mérkőzés, és volt is esély az egyenlítésre. 2 perccel a befejezés előtt emberelőnybe jutott Dallas Eakins legénysége, de hiába hozták le a kapust, és játszottak 6 a 4 ellen, Zach Sanford egy üres kapus góllal megduplázta a különbséget. A hazaiak itt sem adták fel, Ryan Getzlaf révén szépítettek, de a fennmaradó egy percben képtelenek voltak kiharcolni a ráadást.

A Toronto három nap alatt másodszor nullázta le az Edmontont. Az első meccsen Jack Campbell húzta le a rolót, a másodikon pedig Michael Hutchinson, aki 31 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Leafs mindhárom találatát az első harmadban szerezte, ezután átengedte a teret McDvidéknek, akik hiába rohamoztak, képtelenek voltak a kapuba találni.

A San José féltávnál kétgólos hátrányban volt a Colorado ellen, majd a meccs második felében zsinórban hat gólt ütve állva hagyta ellenfelét, és megszerezte a pontokat. Evander Kane és Timo Meier egyaránt három-három ponttal vette ki a részét a fordításból, a mérkőzés elején bizonytalankodó Martin Jones 33 védéssel zárt. Az Avalanche-ban Gabriel Landeskog a 203. gólját szerezte, amivel megelőzte Peter Forsberget, és a harmadik helyre lépett a franchise-ban Joe Sakic (391) és Milan Hejduk (375) mögé.

A Carolina három nap alatt másodszor győzte le a Floridát. Egyik siker sem jött könnyen: az első találkozón büntetők döntöttek, a másodikon úgy győzött a Hurricanes a hosszabbításban, hogy másfél perccel a befejezés előtt még vesztésre állt. A folytatást a tavaly még a Floridában játszó Vincent Trochek kaparta ki, ekkor Martin Necas szerezte a győztes találatot Sebastian Aho tökéletes passza után.