Igazi házi rangadók jönnek a Tüskecsarnokban

A hazai pálya előnye az FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda párharc esetében nem érvényesíthető.

Amennyiben a koronavírus-járvány idején az utazások minimalizálása szempont lehet, akkor ezt a Tüskecsarnokban otthonos két Erste Liga-együttes most úgymond kimaxolhatja, hiszen legalább 4, de az is lehet, hogy 7 mérkőzés erejéig ki sem kell mozdulniuk a létesítményből. Az FTC-Telekom választása mindenképpen logikusnak volt mondható azok után, hogy a Brassó elvitte előlük az Opten Vasas HC-t. Bár a MAC HKB az 5. helyen végzett, nem mondhatni, hogy lényegesen erősebbnek tűnt volna a szezon során a hatodik UTE-hoz vagy a hetedik Gyergyói HK-hoz képest. Innen nézvést a zöldeknek tényleg fölösleges lett volna bevállaniuk az erdélyi utazást – vagy utazásokat –, egy tradicionális fővárosi derbi pedig furcsán mutatott volna a rájátszás első szakaszában. Persze ezzel együtt kiderülhet az is, hogy Fodor Szabolcsék törököt fogtak. A kiváló magyar válogatott játékosok egész sorára, immár három honosított külföldire és néhány tehetséges fiatalra támaszkodó “rozsomákok” ugyanis bárkire veszélyesek lehetnek, ahogyan azt az évad közben sokszor bizonyították. Történetesen a Fradi ellen is, amellyel szemben két meccset csak rendes játékidős döntetlen után veszítettek el, az utolsót pedig 5-1-re nyerték meg végtelenül simán. A zöldek részéről sok múlhat azon, hogy a kapuspáros ereje teljében lesz-e, és hogy milyen formát mutat, míg a MAC HKB-nál a harmadik-negyedik soroknak kellene felnőniük az első kettő mellé, különben nem sok sansza lesz a gárdának. Az első két találkozón értelemszerűen az FTC-Telekom foglalhatja el a hazai padot.

FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 4-1

Az alapszakasz-második 0-1-es hátrányból fordítva magabiztosan nyert, így vezet a Tüskecsarnok-beli párharcban.

Az FTC-Telekom soraiba visszatért a február eleje óta hiányzó Pavuk Attila, míg az eltiltott Justin Hodgman helyére Farkas Lőrinc Simont nevezték. A MAC HKB Újbudában felépült a Debrecenben másfél hete ijesztő sérülést szenvedő Terbócs István, így Kangyal Balázs együttese a legerősebb összeállításában foglalhatta el a csarnok vendégkispadját. Az első számú kapusok kezdtek, Arany Gergely Bálizs Bencével nézhetett farkaszemet. Jól kezdett a MAC HKB, Versteeg fél perc után a büntetőpadon találta magát, az előnyből még nem, de a kiegészülést követően Scott Macaulay révén megszerezték a vezetést az újbudaiak, 0-1. A folytatásban a fölényben játszó Fradi próbálgathatta emberelőnyös játékát is, nem járt sikerrel. Ami nem ment a zöldeknek az első játékrészben, az összejött a második elején, a 21. percben Nagy Gergő egalizált, 1-1. A folytatásban a Fradi kivédekezte Kóger kiállítását, majd a harmad hajrájában két gólt ütött: előbb Kulmala szerzett előnyt, majd Versteeg lövése pattant be egy védőről, 3-1. Bár a harmadik harmadban az Újbudának kellett volna hajtania, a Fradi kontrolállta a mérkőzést. Terbócs szabálytalankodott Nagy Gergővel szemben, Fodor Szabolcs együttese remekül játszotta meg az előnyt, Somogyi takarásból 4-1-re alakította az eredményt. A hátralévő időben Sofronék hajtottak a szépítésért, de sem egyenlő létszám mellett, sem emberelőnyben nem tudtak túljárni a 95,8 százalékkal védő Arany Gergely eszén. Az FTC simán nyert, így 1-0-ra vezet a négy győzelemig tartó párharcban.

ftcmac

fotó: FTC-Telekom

Lejöttek a rozsdák a lábakról

A 4-1-es FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda mérkőzésről Fodor Szabolcs és Kangyal Balázs vezetőedzők nyilatkoztak.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Kókai, Kókai, Kis-király, Muzsik.
Arany: 95,8% (Nagy Kristóf)
Bálizs: 90,5% (Farkas R.)