Tizedik 3 pontos győzelméért hajthat a Vasas

Egy nagyon boldog és egy kifejezetten csalódott csapat meccsel az idei Erste Liga-alapszakasz utolsó találkozóján.

Káposztásmegyeren ér véget a magyar bázisú nemzetközi bajnokság alapszakasza. Az utolsó játéknapra két összecsapás maradt, a másik azonban bő egy órával korábban kezdődik Gyergyószentmiklóson. Talán nem tévedünk nagyot, ha azt mondjuk, hogy az egész mezőny legboldogabb csapatának jutott a zárómeccs. Az Opten Vasas HC-nak semmivel sincs kevesebb oka a felhőtlen örömre, mint az alapszakaszgyőzes Brassónak. Ráadásul míg utóbbi számára innentől szinte csak a végső győzelem az elfogadható, addig előbbin semmilyen teher nincs azok után, hogy 2018-as csatlakozása óta első ízben bejutott a negyeddöntőbe. Felszabadultan jégkorongozhatnak a továbbiakban Ladányi Balázs tanítványai, persze nem tévesztve szem elől, hogy a helytállás kötelező, és e helytállás jegyében győzelmek is arathatók, meglepetések is szerezhetők. Nyilván jólesne a pénteki siker is a piros-kékek híveinek a Titánok elleni utolsó mérkőzésen. Előzetesen úgy kalkuláltunk, hogy három ki-ki meccset vívhat a két csapat, az utolsónak azonban nincs tétje azok után, hogy az első kettőt behúzták a piros-kékek. Ezzel együtt a háromból három az eddigi kettőből kettőnél is szebben mutatna, a két csapat közötti 12 pontos végső differenciáról már nem is beszélve. A Vasas ráadásul a 10. rendes játékidős diadaláért hajthat, ami megint csak impozánsan mutatna az összessített statisztikában, és azt is jelentené, hogy 1 egység híján elérné a pont/meccses átlagot az együttes. Az idén a szokásosnál halványabb produkciót nyújtó – a playoffról hosszú idő után először lemaradó – Titánok feladata ezzel szemben az, hogy bebizonyítsák: nem annyira nagy a különbség a két gárda között, ahogy az a leginkább sorsdöntő mérkőzéseken látszott.

Opten Vasas HC–Titánok 5-2

A rájátszásba bejutott piros-kékek nyerték az Erste Liga-alapszakasz utolsó mérkőzését.

Mindkét csapat összeállítása 1-1 helyen változott a szerdai mérkőzéshez képest: az Opten Vasas HC-nál Odnoga helyett Németh Árpád játszott, míg a Titánoknál Ambrus nem szerepelt a szezon utolsó meccsén, ellenben Luusuaniemi jégre léphetett. A hazaiak egy lendületes akció végén a 8. percben megszerezték a vezetést, Schmál juttatta előnyhöz csapatát. A második harmad áthúzódó vendég emberelőnnyel indult, amit Tiainen váltott gólra. Négy perccel később újra a Vasas vezetett, Szlama volt eredményes közelről. Gyorsan válaszoltak a Titánok: Madácsi cselezett, majd sikerrel lőtt. A záró játékrész elején megszerezhette volna az előnyt a Fehérvár-farm, de Tóth védte Vas szólóját. A harmad közepén kevesebb mint fél perc alatt kétszer is pontosan lőtt Turbucz, amivel 4-2-re megléptek a piros-kékek. Hat perccel a vége előtt Páterka talált be közelről egy Szeles-védés után. A mérkőzés sportszerűségéről sokat elárul, hogy csak két kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők.

Az Opten Vasas HC 5-2-re nyert, 35 ponttal zárta az alapszakaszt. A szezonbeli utolsó meccsüket játszott Titánok 23 pontot gyűjtve vonulhatnak pihenőre.

vastit_TSH1389

fotó: Szűcs Attila/Opten Vasas HC

A Vasas ezen az utolsó három meccsen jobb volt

Ladányi Balázs és Kasper Vuorinen vezetőedzők értékelték az utolsó Opren Vasas HC–Titánok mérkőzést.

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 0 néző. Játékvezetők: Wolf, Wolf, Árkovics, Bencze.

Turbucz Martin volt a piros-kékek vezére

2 gól és 1 assziszt, mutatjuk az utolsó Opten Vasas HC–Titánok mérkőzés összefoglalóját.