A Vienna Sabres ellen védheti meg címét a KMH

, Hblog

A Tippmix EWHL final four magyar elődöntője rávezetésekkel, az osztrák?szlovák csata hosszabbításban belőtt büntetővel dőlt el.

A magyar elődöntőt játszották le elsőként a nemzetközi női liga budapesti négyes döntője során. A KMH Budapest kapujában Tóth Zsófia kezdett, és egyedül a sérülés után lábadozó Sarah Knee nem játszott. A MAC Budapest a legjobb keretével érkezett, a kaput Németh Anikó védte. Jó iramban indult a meccs, már az első percben egy-egy nagy lehetőséggel. Később sem vettek vissza a csapatok, és a harmadik percben megszerezte a vezetést a MAC: Ondoga Lotti távoli lövésébe Gasparics Fanni nyúlt bele jól (0-1). Kiss Andrea kapott büntetést, ami alatt Németh Anikónak kellett többször is védenie, főleg Huszák Alexandra próbálkozott. A folytatásban is oda-vissza hoki zajlott a jégen, Alexandra Gowie szólója és Rónai Alexandra lövése után Natasza Tarnowski fonákkal emelt a másik oldalon. Huszák kapott két percet a harmad közepén, de ekkor tudott egyenlíteni a KMH: Taylor Baker veszítette el a korongot a támadóharmadban, amire Lara Escudero csapott le, és egy leheletfinom csel után betalált (1-1). A címvédőnek akadt több helyzete a folytatásban, majd az utolsó percet megnyomta a MAC is, de újabb gól nem született.

A második harmad kevesebb helyzetet, de továbbra is nagy iramot és kemény csatát hozott. MAC-helyzet vezette fel a játékrészt, aztán Tarnowski nem tudta beütni a kipattanót közelről. A 30. percben újra vezetést szerzett a MAC, Pártos Réka távoli lövésébe Pázmándi Zsófia ért bele (1-2). Az egyenlítő találat egy percen belül megszületett, Williams lapos lövése a vasról a pattant be (2-2). Fecske Maja kapott büntetést, de a KMH fórban nem tudta átvenni a vezetést. Az utolsó harmadban sem fogták vissza magukat a játékosok, szikrázó volt a párharc. Johansson próbálkozott az egyik oldalon, Tarnowski a másikon. Aztán Gasparics lőtt közelről, Tóth bravúrral védett. Huszák kapott újabb büntetést, gyorsan kiegészült a létszám, Rombaut is leült, és négy a négy ellen Gasparicsnak volt újabb helyzete. A KMH ismét megfogyatkozott, Williamst állították ki, majd amikor visszatért, épp ő került helyzetbe, Németh kivetődve hárított. A MAC kapusa nem unatkozott a hajrában sem, aztán Gowie próbálkozott, maradt a döntetlen.

A hosszabbításban a MAC-nak voltak veszélyesebb lehetőségei, bár a KMH is közel járt a győztes találathoz, Dabasi Réka nem tudta behúzni közelről a korongot. Az utolsó percben a KMH bejuttatta a korongot a hálóba, de szabálytalanság miatt nem adták meg a találatot. A szétlövésben is folytatódtak az izgalmak, ráadásul a KMH kapust cserélt, Tóth helyett Lévesque bizonyíthatott az idegek harcában. Pázmándi, Huszák és Scott talált be, az utolsó párban Williams higgadt volt, így folytatódtak a rávezetések. A nyolcadik párban dőlt el a mérkőzés: Huszák belőtte, Scott nem talált be. Ezzel a KMH megőrizte veretlenségét a sorozatban, és bejutott a vasárnapi döntőbe.

A másik elődöntő sem tartogatott kevesebb izgalmat. Az SKP Bratislava a nyitó harmad első felében 2-0-ra meglépett, ám a második felvonás elejére egyenlített a Vienna Sabres. A 28. percben újra megszerezték a vezetést a szlovákok, és úgy tűnt, 3-2-re behúzzák a meccset. Nem így történt: 59:49-nél Jókai Szilágyi Kinga passzából Anja Trummer emberelőnyben kiharcolta a hosszabbítást. A túlórában is Trummer volt a főszereplő: kapusa védését követően kiugrott, akasztották, büntetőhöz jutott, amiből belőtte a győztes gólt. A Vienna Sabres 4-3-ra nyert.