Mesterházy Bálint csapatot váltott a USPHL-ben

A magyar csatár 3 meccsen máris 1+1-ig jutott. Heti körképünk utánpótlás-légiósainkról.

Bár győzelmi szériája megszakadt, a Biel pontszerző sorozata 8 meccsnél tart a svájci juniorbajnokságban. Ortenszky Tamásék 5 győztes meccs után büntetőkkel 5-4-re maradtak alul a listavezető Zuggal szemben, a magyar bekk gólpasszt jegyzett. A folytatásban a Biel idegenben 4-2-re verte a Fribourgot, majd az SCL Young Tigerst otthon 7-3-ra, utóbbi mérkőzésen Ortenszky ismét gólpasszos volt, 6+12-nél jár a szezonban. A GCK Lions is két győzelmet aratott az elmúlt héten, Falus Ádámék szintén az SCL Young Tigerst verték, 6-3 lett a végeredmény, majd a Klotent győzték le 5-2-re. Falus játszott, pontot nem szerzett. A Bielnek 2, a GCK Lionsnak 1 mérkőzése van hátra az alapszakaszból. A pont/meccses alapon rangsoroló tabellán a Biel a harmadik, a GCK a negyedik.

Közel 1 hónap után lépett ismét jégre a KalPa a finn ifjúsági bajnokság felsőházában. Horváth Bence csapata a KooKoo-t fogadta és 8-1-re kikapottt. Varga Balázs nem szerepelt a vendégeknél. Az ifi másodosztályban az Ässät második csapata a Hakit fogadta és győzte le 8-3-as arányban. Farkas Boldizsár és Nádasy Márton játszottak, pontot nem szereztek.

Az észak-amerikai USPHL Premier bajnokságban Szeghalmi Kevin két mérkőzést játszott a Philadelphia HC csapatában, a Utica Comets ellen 7-4-re megnyert meccsen gólpasszos volt. A két korosztályos világbajnokságot is megjárt Mesterházy Bálint csapatot váltott, immáron nem a Utah Outliersnél, hanem az Anaheim Avalanche-nél kergeti a pakkot. Az első hétvégén az Anaheim három vereséget szenvedett a Fresno Monsterstől, Mesterházy viszont 1+1-et ért el. Összehasonlításként: a Utah mezében 24 mérkőzésen 1+5-ig jutott. Szekeres Tamás négy mérkőzést játszott a Junior Bruinsszal, a South Shore Kings ellen 5-1-re elbukott mérkőzésen gólpasszos volt. A Bruins és a Philadelphia második a csoportjában, az Anaheim harmadik a Pacific divízióban.