Az UTE megelőzheti a MAC HKB-t

Egyetlen kérdés maradt nyitva az Erste Ligában, éspedig az, hogy melyik csapat végez az alapszakasz 5. helyén.

3 meccsel a vége előtt lényegében minden fontos kérdés eldőlt a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban. Azok után, hogy kialakult az első 4 sorrendje, szerdán az Opten Vasas HC is bebiztosítta a helyét a legjobb 8 között, 2018 óta íródó története során először, tudjuk immár azt is, hogy ki lesz a 7. és a 8. a tabellán. Csak azt az egyet nem tudjuk, hogy a MAC HKB Újbuda vagy az UTE végez ötödikként a rangsorban. Az újbudaiak kiválóan kezdték a szezont, egyes időszakokban az élen is álltak, igaz, akkoriban több meccsnél tartottak, mint a valós favoritok. Az új naptári év azonban sokkal kevésbé sikerült a társaságnak, ekkor már a pontok 50 százalékát sem sikerült megszereznie. A “rozsomákok” legjobb meccse ebben az időszakban február 6-án volt az FTC-Telekom ellen – 5-1-re nyertek –, a legrosszabb pedig 19-én az UTE otthonában, amikor is 10-1-re kikaptak. Ezt még egy vereség követte, a rájátszásbeli pályaelőnyért folytatott csatát a DEAC nyerte 4-2-re Debrecenben. A lila-fehérek ennél jobb formát mutattak az idény előrehaladtával, 8 meccses győztes szériájuk is volt, és bár a második erdélyi túrájuk – nem kis részben rengeteg sérültjük miatt – igen gyatrán sikerült, hazatérve ismét magukra találtak, az Újbuda kiütése után a Vasast is simán elintézték. Ha így nézzük, inkább az UTE a csütörtöki csata esélyese. A 6. helyen álló liláknak 2 pont a hátrányuk, az előzéshez tehát rendes játékidőben kell nyerniük a Tüskecsarnokban. Az összecsapást élőben közvetíti a köztelevízió sportcsatornája.

MAC HKB Újbuda–UTE 2-3

Az újpestiek csak hosszabbításban győztek, így nem tudták megelőzni az alapszakasz 5. helyén záró ellenfelüket.

A MAC HKB Újbudából hiányzott a Debrecenben fejsérülést szenvedett Terbócs, valamint Tornyai helyett Bugár kapott lehetőséget a védők közül. Az UTE-nál Varga visszakerült, míg Just pihent. Az alapszakaszbeli 5. helyért zajló meccsen a hazaiak kihagyták az első emberelőnyüket, ellenben a vendégek nem: a 12. percben Sotlar egy pontos lövéssel vezetéshez juttatta a lila-fehéreket. A második felvonás kiválóan indult az újpestiek szempontjából, Bodo gólra váltott egy indítást, amivel 2-0-ra vezetett az UTE. A mérkőzés felénél Sofron bántóan üresen maradt Rajna kapuja előtt, a hazaiak rutinos csatára fonákkal szépített. A 37. percben már döntetlen volt az állás, miután Kovács Bronson megtalálta a rést az újpesti kapus nadrágja mellett, ezzel megszerezte első MAC HKB-s pontját. A harmadik játékrész áthúzódó újbudai emberelőnnyel indult, aztán még kétszer játszhattak 5 a 4 ellen a hazaiak, eredménytelenül. A végén az UTE lehozta a kapusát az 5. hely megszerzésének reményében, de egyik csapat sem tudott betalálni a speciális helyzetben, így a dudaszóval eldőlt, hogy a MAC HKB végez előrébb. A becsületbeli hosszabbítást a MAC Újbuda korábbi játékosa, Bodo zárta le 19 másodperc után egy precíz góllal.

Az UTE 3-2-re nyert, a pontvesztése miatt az alapszakasz 6. helyén zárt.

macute-ml_210225_08

fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

A hokink sebessége nagyon magasra került

Kangyal Balázs és Virág Csaba vezetőedzők értékelték a MAC HKB Újbuda–UTE mérkőzést.

Erste Liga, Tüskecsarnok, 0 néző. Játékvezetők: Kormos, Kormos, Kedves, Mizsák.
Pokornyi, Stadel, Sikorcin, Sotlar, Vincze
Garát, Kovács B., Majoross, Pápa, Molnár B.

Nagyon szépen fejezte be fonákkal Sofron

A MAC HKB–UTE meccset azonban Chris Bodó két egyéni alakításának is köszönhetően a lilák nyerték, mutatjuk a gólokat.