Bolzano?Hydro Fehérvár AV19 4-3

A magyar ICEHL-csapat sorozatban harmadszor szenvedett vereséget, és jelenleg csak 5. a felsőházi tabellán.

Támadólag lépett fel a Bolzano, Janusnak volt mit védenie, a 6. percig tartotta magát és a csapatot, akkor Halmo betalált középről. A Fehérvár összekapta magát, voltak helyzetei, ezek sokáig kimaradtak, mígnem Hargrove kilőtte a bal felsőt, 1-1 a 16. percben. A játékrész végén Szabó Bence kiállt, a közbülső felvonás elején kihasználták a fórt a hazaiak, megint Halmo révén, 2-1. Újfent felszívta magát a Volán, jött Bartalis szokásos passza a kapu mögül, Erdély most másodjára tette be, 2-2 a 25. percben. Halmo meglódult szólóban, megállították hátulról, a játékvezetők büntetőt ítéltek, az “áldozat” értékesítette, mesterhármasig jutott. Ezúttal nem egyenlítés következett, hanem a Bolzano-vezetés megduplázása, Frigo lőtt a felsőbe, 4-2 a 31. percben. Lendületben maradtak a dél-tiroliak, de a továbbiakban szerencsére nem mattolták a fehérvári kapust. Antti Karhula együttese természetesen nem adta fel, Pietroniro kiállítása nyomán Hári talált be előnyben, 4-3 a 46. percben, minden nyílt volt. A vendégek esélyeit valamelyest csökkentette Petan 2+2 perce, ennek ellenére nagy lehetőségek adódtak Hargrove, Erdély és Szita előtt is. A végén Frigo kisbüntetése nyomán öt a négy ellen mehetett a Volán az egyenlítésért, majd a kapuslehozatalos verziót is kipróbálhatta, hiába, 4-3-ra nyert a Bolzano. A magyar ICEHL-csapatnak ez volt sorozatban a harmadik veresége, és mivel a Salzburg nyerni tudott Bécsben büntetőkkel, az 5. helyre csúsztak a mieink a felsőházban.

A Hydro Fehérvár AV19 összeállítása: Janus (Kornakker) ? Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hári, Kuralt ? Caruso, Horváth, Erdély, Bartalis, Petan ? Geiger, Szabó D., Kähkönen, Sarauer, Sárpátki ? Szabó B., Szita, Lahti, Mihály.