0-3-ról fordított az SZKA

A Kunlun hiába vezetett két harmad után 3 góllal, a záró játékrészben a szentpéterváriak 4-szer is betaláltak.

Vasárnap és hétfőn 2-2 mérkőzést rendeztek a KHL-ben. Előbbi játéknapon a minél jobb playoffhelyért küzdő Barisz a rájátszásról biztosan lemaradó Szibirt fogadta. A tét nélkül játszó vendégek már 5-0-ra is vezettek, Anton Kraszotkin shutoutját Nyikita Mihajlisz rontotta el az 57. percben. A kazahok a vereségük miatt a Keleti főcsoport 8. helyére csúsztak vissza.

A Barisz visszaesését az Avtomobiliszt drámai büntetős sikere okozta. A jekatyerinburgiak úgy vágtak neki a Szocsi ellen a rendes játékidő utolsó percének, hogy 2-1-re vezettek. A forgatókönyv ezt követően így alakult: 59:17-nél Igor Rugyenkov egyenlített, 59:37-nél újra az Avtomobiliszt vezetett Alekszej Makejev révén, majd 59:59-nél Ivan Miscsenko kiharcolta a hosszabbítást. Végül büntetők döntöttek, ahol Jakub Kovár vezetésével a hazaiak megszereték a pluszpontot és előreléptek a keleti 6. helyre.

Hétfőn a Vityaz a hárompontos hátránya ledolgozásáért lépett jégre Helsinkiben. Az oroszok nagyot küzdöttek, a záró húsz percnek 2-1-es hátrányból vágtak neki. A podolszkiak támadtak az egyenlítésért, ám Nicklas Jensen révén sikerrel zártak egy kontrát a finnek. Egy perc sem telt el, amikor Nicklas Friman lőtt takarásból, egy emberelőny során pedig bátrat húztak a vendégek, lehozták a kapusukat, de ez csak egy üres kapus gólra volt elég. A Vityaz hátránya 3 pont maradt a Nyugati főcsoport 8. helyén álló Szpartak mögött 3 fordulóval a vége előtt.

A SZKA hatalmasat harcolt a Kunlun ellen. A kínai klub két harmad után 3-0-ra vezetett, aztán a záró felvonásban Malte Strömwall és Kirill Marcsenko is duplázott, a győztes gólt utóbbi lőtte 16 másodperccel a vége előtt.

KHL, 2021. február 21.:

Barisz?Szibir 1-5
G.: Mihajlisz ill. Vl. Usenyin (2), Szajusztov, Li, Romancev
K.: Karlsson (18/21), 32:24-től Karatajev (10/12) ill. Kraszotkin (28/29)

Avtomobiliszt?Szocsi 4-3 b.
G.: Makejev (2), Dacjuk, Bocsarov (győztes büntető) ill. Smeljov, Rugyenkov, Miscsenko
K.: Kovár (26/29) ill. Tretyak (28/31)