Hosszabbítások napja a KHL-ben

A kilenc keddi találkozóból négy meccsen túlórára került sor.

Az egyetlen hétfői mérkőzésen a Dinamo Riga nagyot küzdött az Ak Barsz ellen, ám nem tudott pontot szerezni a ligaelső ellen. A lettek kétszer is vezettek az első harmadban, ám a kazanyiak mindkétszer egyenlítettek Stéphane Da Costa révén. A tatárok első vezető góljára még válaszoltak a rigaiak, de Mihail Gluhov 52. percben lőtt találatát követően már nem tudták kiharcolni a hosszabbítást.

Kedden az Amur hosszabbításban legyűrte az Avtomobilisztot. A meccs hősei a cseh kapusok voltak: Marek Langhamer 37 lövést védett, míg Jakub Kovár 38-szor hárított, valamint csapata egyetlen góljánál asszisztot jegyzett.

A Szibir nyerte túlórában a rájátszásról lemaradó keleti csapatok meccsét. A novoszibirszkiek lezárták a 3 meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatukat, míg a Nyefytehimik vereségszériája 7 mérkőzésesre duzzadt.

Az Avangard kétszer egyenlített a Barisz ellen, ám a kazahok a hosszabbításban behúzták a meccset. A hazaiak hőse Nyikita Mihajlisz és Henrik Karlsson voltak: a csatár kétszer is betalált az omszkiaknak, míg a honosított kapus 44 védéssel zárt korábbi csapata ellen.

Tízmeccses diadalmenetét követően sorozatban másodszor kapott ki a Metallurg. A magnyitogorszkiak 59:59-nél harcolták ki a hosszabbítást Cseljabinszkban Szergej Plotnyikov révén, de mindez csak 1 pontot ért: Nick Bailen a túlórában belőtte a Traktor győztes gólját.

A Kunlun Vojtech Mozík vezetésével gyűrte le a Szocsit, aminek köszönhetően megelőzte a Nyeftyehimiket és feljött a Keleti főcsoport utolsó előtti helyére. A kínaiak cseh hátvédje 2 góllal és 1 gólpasszal vette ki a részét csapata sikeréből.

A Szeversztal hiába egyenlített kétgólos hátrányból, nem szerzett pontot a Lokomotiv ellen. A jaroszlavliak az első harmadban megléptek 2-0-ra, majd egy kapuscserét követően a második felvonásban egyenlítettek a cserepoveciek. A győztes gólt Vlagyimir Tkacsov lőtte az 52. percben.

A moszkvaiak tízgólos meccsen húzták be a minszkiek elleni Dinamo-rangadót. Az oroszoknál Andrej Szergejev 2+1 ponttal zárt, míg Dmitrij Kagarlickij 2 gólt lőtt.

A SZKA közel járt ahhoz, hogy kapott gól nélkül verje a Szpartakot. A szentpéterváriak kapujában Magnus Hellberg majd eljutott a shutoutig, ám 58:24-nél Dmitrij Visnyevszkij gólra váltotta a fővárosiak 6 a 4 elleni lehetőségét.

Miközben a Szpartak kikapott, a másik 56 pontos csapat, a Vityaz sem nyert. A podolszkiak egy másik dívizóelsővel, a CSZKA-val játszottak, de ugyanúgy pontn nélkül maradtak, mint a rájátszásért hajtó riválisuk. A Vityaznak és a Szpartaknak is 5 meccse van hátra az alapszakaszból, a több győzelem előbbi csapatnak kedvez pontegyenlőség esetén.