Az Islanders véget vetett a Boston sorozatának

A Bruins 10 mérkőzés után először nem szerzett pontot. Az Ottawa 4, a Vancouver 6 vereséget követően győzött ismét.

A Winnipeg elleni sikerrel szakította meg rossz szériáját az Ottawa. A találkozón Marcus Hogberg és Connor Hellebuyck is fantasztikusan dolgozott a kapuban, a kettejük közötti csata minimális különbséggel dőlt el előbbi javára. 9 másodperccel a befejezés előtt Brady Tkachuk bevette a Jets ketrecét, ami a Senators győzelmét jelentette.

A felborult menetrend miatt ebben az idényben először játszott saját jegén a San José, az ellenfele a Vegas volt. A Knights nem finomkodott, elvitte a pontokat. A vendégek minden játékrészben lőttek egyet, miközben Marc-Andre Fleury csak egyszer hibázott a vasak között.

Az Islanders szakította meg az utolsó 10 meccsén mindig pontot szerző Boston menetelését. A Nassau Coliseumban a New York-iak 2-2 után a harmadik harmadban döntöttek Mathew Barzal és a már korábban is eredményes Jean-Gabriel Pageau góljaival. Az Islanders GM-je, Lou Lamoriello az 1300. meccsét nyerte, ezzel az örökranglistán a harmadik helyen áll David Poile (1421) és Glen Sather (1319) mögött.

A Tampa Bay a kovidlistára került Steven Stamkos nélkül is magabiztosan húzta be az állami rangadót a Florida ellen. Az ötgólos sikerhez Tyler Johnson egy duplával, Andrej Vaszilevszkij 33 védéssel járult hozzá. A Panthers kapusa, Szergej Bobrovszkij ebben a szezonban először szenvedett vereséget rendes játékidőben.

A sérüléséből visszatérő Luke Glendening hozta a meccset a Detroitnak a Nashville otthonában. A győztes találatot és még két gólpasszt jegyző csatárnak köszönhetően a Red Wings háromgólos előnyt épített a második harmad végére, ahonnan már nem volt visszaút a Predatorsnak. A 31 éves Glendening 531 mérkőzést játszott eddig az NHL-ben, és ez volt az első, amelyen 3 pontig jutott.

luke glendening

A Montreal szoros meccsen vetett véget a Toronto négyes győzelmi sorozatának. A Maple Leafs jól kezdett, bő három percet követően megszerezte a vezetést, de a meccs hátralévő részében nem tudta Carey Price mögé juttatni a pakkot. A másik oldalon Frederik Andersenre sem lehetett panasz: háromnegyed óráig biztosan állta a Canadiens rohamait, de az utolsó 15 percben azonban tehetetlennek bizonyult Tyler Toffoli és Brendan Gallagher lövésénél.

Fordulatos meccsen győzött a St. Louis az Arizona csarnokában hosszabbításban. A rendes játékidő 4-4-es döntetlennel zárult oly módon, hogy a Coyotes és a Blues is két-két alkalommal állt nyerésre. A döntés így a hirtelen halálra maradt, ahol Mike Hoffman találata vetett véget a küzdelemnek a második perc végén. A győztes St. Louisban nem akadt kiemelkedő egyéni teljesítmény, a 12 pontot szerző játékosból csak Ivan Barbasov és a már említett Hoffman jutott két egységig.

A ráadásban győzött a Chicago a Columbus ellen. A Blackhawks a 60 perc során kétszer is hátrányba került, de sikerült egyenlítenie, második alkalommal bő három perccel a befejezés előtt Carl Soderberg révén. A mérkőzést végül Alex DeBrincat csodás egyéni akciója döntötte el Patrick Kane álompassza után.

A Carolina büntetőkkel nyert Dallasban, így az idei negyedik mérkőzését is hozta a texasi klub ellen. A Stars ütötte az elsőt, de a Hurricanes a második és a harmadik játérész fordulóján bő négy perc alatt hármat vágva fordított. A Dallas hosszú hajrát nyitott, először szépített, majd 40 másodperccel a befejezés előtt Joe Pavelski góljával az egyik pontot meg is mentette. A rávezetések során már csak egy találat született, ezt Vincent Trocheck ütötte.

A Vancouver két késői góllal nyert a Calgary ellen, véget vetve hatos nyeretlenségi sorozatának. A Rogers Arenában a mérkőzés közepén volt egy gyors gólváltás a felek között 75 másodperc alatt. Az 1-1-es állás után mindkét oldalon voltak bőven lehetőségek a gólszerzésre, ezek közül viszont csak egy végződött sikeresen, Tyler Myers révén, öt perccel a befejezés előtt. A Canucks győzelmét Brandon Sutter biztosította be egy üres kapus találattal.