Dánia?Magyarország 2-1

A magyar női válogatott bár vezetett, a pénteki meccsel ellentétben most kikapott a dániai edzőmérkőzésén.

Lisa Haley megvariálta a sorokat az előző mérkőzéshez képest, valamint Metzler Reginát nevezték, ellenben a pénteki büntetőpárbajban eredményes Németh Bernadett kimaradt. A magyar válogatott kapujában ezúttal Németh Anikó kezdett. A nyitó harmadban kivédekeztünk két emberhátrányt, majd egy gyors gólváltás történt: Metzler egy kapu előtti kavarodás végén vezetéshez juttatta Magyarországot, ám egy percen belül egyenlített Dánia Michelle Weis Hansen fonákgóljával. A játékrész végén a lányok kibekkelték a harmadik hátrányt, valamint 5 a 4 ellen is játszhattak. A mérkőzés felénél fordítottak a hazaiak: Josefine Jakobsen lövésébe Silke Lave Glud ért bele védhetetlenül. A középső játékrész végén Magyarország 78 másodpercen át kettős emberelőnyben támadhatott az egyenlítésért, eredménytelenül. A harmadik felvonás néhány perces késéssel és áthúzódó magyar fórral indult. A harmad közepén a hazaiak hagyta ki egy emberelőnyt, majd nekünk maradt ki két fórunk. A dánok okosan játszottak, az utolsó két percben sokáig a térfelünkön tartották a korongot, hogy ne tudjuk lehozni Némethet, ez csak a végső 40 másodpercre sikerült, hiába.

Magyarország 2-1-re alulmaradt, egy büntetőkkel elért győzelemmel és egy rendes játékidős vereséggel zárta dániai túráját.