Révész Marcell 4 gólt lőtt a Fehérvárnak

Elkezdődött a középszakasz az U21-es bajnokságban, a DVTK Jegesmedvék és az IOGJA egymás elleni meccsein mindkétszer a vendégek örülhettek.

Elrajtolt az U21-es bajnokság középszakasza: az A csoportban a DVTK Jegesmedvék és az Ifj. Ocskay Gábor JA kétszer is megmérkőzött egymással, mindkét találkozó vendégsikert hozott. A miskolciak hiába vezettek 11 perc elteltével már 3-1-re hazai jégen, az IOGJA egyenlíteni tudott, a meccs hajrájában kivédekezett egy 5 perces büntetést, Horváth Pál győztes rávezetésével pedig 5-4-re nyert. Három nappal később Székesfehérváron a Jegesmedvék 8-4-es győzelemmel vágtak vissza, Révész Marcell 4 gólt lőtt. A B csoport középszakaszában a Dunaújvárosi Acélbikák 6-3-ra verték a DHK-t, Tamás István és Somogyi Nátán is 3-3 pontig jutott. Az A csoportból aláhulló Vasas éppen csak meg tudta verni a Győri Nemak ETO-t, a korábbi ukrán korosztályos válogatott Dmitro Poperezsaj duplájával az ETO 2-1-re vezetett a hajrában, Jánosi Csaba tanítványai előbb az 55. percben egyenlítettek, majd a hosszabbításban a pluszpontot is behúzták a 3-2-es sikerükkel. A B csoport alapszakaszából hátramaradt FTC?KMH meccset a vendégek nyerték 4-3-ra, ezzel a 9. a KMH SE, a 10. az FTC-Telekom lett.

Az ifjúsági bajnokság A1 csoportjában a MAC 5-2-re győzött a Vasas pályáján, a győztes gólt Petar Simic jegyezte a 40. percben. Az UTE 2-1-re nyert Fehérváron egy feszült hangulatú mérkőzésen, Erdei Krisztián Zsolt 97%-kal védett. A MAC három pontra meglógott a megbotló Ifj. Ocskay Gábor JA előtt, az UTE stabilan a harmadik, a Vasas maradt nyeretlen. Az A2-ben a KMH továbbra sem tudta megszerezni első pontját, Domokos Tamásék minimális különbséggel, 3-2-re maradtak alul a DHK-val szemben. A DVTK Jegesmedvék 6-0-ra múlták felül az FTC-t, Praták Dávid 22 védéssel ért el shutoutot. A DHK előnye 5 pont a Jegesmedvék előtt. Befejezte túráját és ezzel a B1 alapszakaszát is a Székelyföldi Jégkorong Akadémia, a győri dupla során előbb az ETO nyert 3-2-re, majd az SZJA 3-1-re. A Győr a sikerén felbátorodva 9-7-re verte a Pesterzsébetet is. Ha a papírforma szerint alakul a PHC hátralévő mérkőzése a Lehel ellen, akkor a Székelyföld, a Győr és a Pesterzsébet egyaránt 12 ponttal végezhet. A B2-ben a Sportország befogta az Egerszegi Titánokat, miután hazai pályán 9-7-re nyert, a csoportelső Dunaújvárosi Acélbikák pedig 5-2-re győztek Óbudán.

A serdülők I. csoportját továbbra is a MAC vezeti, Kevin Auerbach együttese 6-0-ra nyert Debrecenben. A nyomában loholó IOGJA csak hosszabbításban tudta verni 2-1-re a Vasast. Az UTE 9-1-es dunaújvárosi győzelmével ismét harmadik. A II. csoportban a Székelyföld egy hét alatt 5 mérkőzést játszott, amelyeken összesen 10 pontot gyűjtött, így 3 pontra megközelítette a DVTK ellen elbukó Sportországot. A III. csoportban a 3 meccsből 8 pontot gyűjtő Lehel pont- és meccselőnybe került az UTE B-vel szemben. A IV. csoport rangadóját a Kiskőrös nyerte az Ajka ellenében, a tabellát holtversenyben vezeti a két csapat. Az V. csoportban a Hatvan megverte a MAC női csapatát, így az FTC B már vesztett pontok tekintetében is a csoport élére állt.

Az U14 I. csoportját a saját második csapatát megverő MAC vezeti a Miskolcon győztes IOGJA előtt. A II. csoportban a Győr elvette a DHK veretlenségét, és pontszámban beérte a debrecenieket. A III. csoportot a MAC B vezeti, igaz, az eddig hibátlan Egerszegi Titánok 4 mérkőzéssel kevesebbet játszottak. A IV. csoport élén a KSI ellen botló Vasas B áll, az V.-ben a Sportország a listavezető, míg a VI.-ban a Szekszárd vette át a vezetést.