A Fehérvár nyerte az U21-es alapszakaszt

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia mögött a DVTK Jegesmedvék végeztek a második helyen.

Lezárult az U21-es bajnokság alapszakasza. Az utolsó játékhéten az A csoportban az Ifj. Ocskay Gábor JA előbb egy kiállításokkal tarkított mérkőzésen 6-2-re nyert Miskolcon, majd otthon játszva Csiszer Ádám duplájával 3-2-re a MAC-ot is legyűrte. A MAC-ot az UTE is verte a hét közben, az újpesti csapat Banga Nándor 2+1-ének is köszönhetően 5-3-ra nyert a Tüskecsarnokban. Révész Marcell ismét kisegítette a DVTK Jegesmedvék juniorjait, bár a Fehérvár ellen nem szerzett pontot és ?5-tel zárt, a Vasas 9-4-es legyőzéséből 4 ponttal vette ki a részét. Az alapszakaszt a fehérvári akadémia nyerte, a második a miskolci együttes lett, 1 ponttal megelőzve az UTE-t. A MAC a negyedik, a Vasas az ötödik helyen futott be. Az első négy csapat egy teljes oda-vissza kört felölelő középszakaszban folytatja. A B csoport küzdelmeinek utolsó hetében a FTC-Telekom meglepetésre 3-2-re győzött Debrecenben, az Acélbikák pedig Jakabfy Csongor és Tamás István 4-4 pontjával 7-6-ra nyertek Győrben. A DHK a folytatásban nem hibázott, a KMH-t 5-3-mal, a Dunaújvárost 6-3-mal verték György József tanítványai. A Győr 7-4-re verte a KMH-t a Tüskesátorban, érdekesség, hogy a hazaiaknál csupán 12, a vendégeknél 13 mezőnyjátékost neveztek. Az alapszakaszt a 33 pontos Győr nyerte a 32 pontos DHK és a 30 pontos Dunaújváros előtt. E három csapathoz csatlakozik a Vasas a B csoport középszakaszában. Az FTC-Telekom és a KMH a hétvégén még megmérkőzik egymással.

Az ifjúsági bajnokság A1 jelű kvartettjében az UTE 5-0-ra nyert a Vasas ellen, Erdei Krisztián Zsolt 25 védéssel ért el shutoutot. Az újpesti egyesület a MAC-ot 2-1-re verte, Erdei ekkor 95,6%-kal védett, Kedves Tamás mindkét gólban közreműködött. A MAC szerzett egy győzelmet is a múlt héten, az újbudaiak az Ifj. Ocskay Gábor JA ellen nyertek 3-2-re. Az IOGJA sem maradt sikerélmény nélkül, a Vasast verte 5-4-re, Jábor Bendegúz mesterhármast jegyzett. A MAC és az IOGJA azonos pontszámmal vezeti a tabellát, az UTE harmadik, a Vasas továbbra is nyeretlen. Az A2 csoportban a DVTK és a DHK kétszer is megmérkőzött egymással, a kelet-magyarországiak csatájából a Debrecen jött ki jobban, az első meccset 4-2-re, a másodikat 11-1-re nyerte. Az FTC is oda-vissza verte a KMH-t, 6-3-mal és 4-2-vel bizonyult jobbnak. A DHK 5 ponttal elhúzott a DVTK-tól, a Fradi tartja harmadik helyét, a KMH nyeretlen. A B1-ben lejátszotta első meccseit a Székelyföldi Jégkorong Akadémia, amelyre 8 nap alatt 6 mérkőzés vár. Kezdésként Pesterzsébeten 4-3-ra alulmaradtak, majd egy nappal később 5-4-gyel ők örülhettek. Jászberényben is duplázott a székely csapat, a Lehel HC-t 5-0-ra és 7-1-re verte. A Lehel a hét végén egy harmadik vereséget is begyűjtött, a Győr 9-3-ra győzött ellenük. A csoport élén pontegyenlőséggel a Pesterzsébet és az SZJA áll, az egymeccses lemaradásban lévő Győr hátránya 3 pont, a Lehel még nem szerzett pontot. A B2-ben az Egerszegi Titánok 7-5-re verték a listavezető Dunaújvárosi Acélbikákat, míg a Sportország első győzelmét szerezte, 9-3-mal bizonyult jobbnak az Óbudánál.

A serdülők I. csoportjában az Ifj. Ocskay Gábor JA 2 pontra zárkózott a MAC-ra, miután a fehérvári együttes 3-1-re legyőzte az UTE-t, a MAC pedig a Vasas otthonában botlott, Hoffman Attila csapata 5-4-re nyert egy roppant szoros mérkőzésen. A MAC az első, a fehérvári akadémia a második, a Vasas a harmadik, míg az UTE már csak a negyedik. A DHK 8-7-re verte a Dunaújvárost, így két pontra megközelítette ellenfelét az ötödik helyért folytatott küzdelemben. A II. csoportban a Sportország magabiztosan verte a Győrt, így továbbra is vezet, a DVTK viszont legyőzte és meg is előzte a KMH-t a dobogó második helyén. A III. csoport vezetését átvette az UTE B, miután a MAC és az IOGJA második csapatát is legyőzte, és behozta meccshátrányát az immáron második Jászberénnyel szemben. A IV. csoportban az Ajka nyert a Szeged ellen, és mivel a Kiskőrös nem játszott, így 3 pontos fórt épített vele szemben. Az V. csoportot továbbra is az FTC B vezeti a meccslemaradásban lévő MAC női csapat előtt.

Az U14 I. csoportját az FTC-t legyőző MAC vezeti a KMH ellen diadalmaskodó Ifj. Ocskay Gábor JA előtt. A II. csoportban a DHK továbbra is hibátlan, a III. csoportban a botló MAC B őrzi előnyét. A IV. csoportban a Vasas B 100%-os, a szoros V. csoport rangsora a Sportországgal kezdődik, a VI.-ban a Jászberény épített ki 5 pontos előnyt.